هفتمین دوره تربیت مربی قرآن در اندونزی به همت شعبه دارالقرآن آستان مقدس حسینی در اندونزی در شهر «جاکارتا»، پایتخت این کشور افتتاح شد.

به گزارشMuslimPressو به نقل از خبرگزاری قرآنی «قاف»؛ «محمدباقر المنصوری»، حافظ کل قرآن و ناظر دوره‌های آموزشی دارالقرآن آستان مقدس حضرت حسین بن علی(ع) در اندونزی در گفت‌وگو با این رسانه‌ خبری با اعلام این خبر گفت: شعبه دارالقرآن وابسته به آستان حسینی در اندونزی، هفتمین دوره تربیت مربی قرآن خود را در این کشور افتتاح کرد.

وی افزود: این دوره قرآنی با حضور و مشارکت نخبه‌های قرآنی مذاهب مختلف اسلامی از جاکارتا، پایتخت اندونزی و مناطق حومه آن در حال برگزاری است.

محمدباقر المنصوری تصریح کرد: هفتمین دوره تربیت مربی قرآن در اندونزی در حالی افتتاح شد که تاکنون ۱۵۰ مربی قرآن زن و مرد از دوره‌های مختلف قرآنی شعبه دارالقرآن آستان حسینی در اندونزی فارغ‌التحصیل شده‌اند و اکنون در مؤسسات قرآنی این کشور مشغول تدریس هستند.

وی در ادامه با اشاره به تقدیر شخصیت‌های دینی و چهره‌های مختلف اندونزی از برگزاری این دوره‌های قرآنی، اظهار داشت: هفتمین دوره تربیت مربی قرآن در اندونزی شامل آموزش دروس مهم و متنوع قرآنی است که هر مربی برای تدریس قرآن نیازمند آشنایی با آن‌ها است.

این حافظ عراقی کل قرآن تصریح کرد: آموزش قواعد و احکام نظری و عملی تلاوت، حفظ جزء «عم»(جزء‌۳۰ قرآن)، آموزش شیوه‌های حفظ قرآن و روش‌های آموزش حفظ قرآن از جمله دروس این دوره است.

به گفته المنصوری، در این دوره علاوه بر این دروس قرآنی، سرودن تواشیح دینی و قرآنی نیز آموزش داده می‌شود.

وی گفت: در هفتمین دوره تربیت مربی قرآن در اندونزی، ۲۰ مربی قرآن مرد شرکت دارند که برخی از آن‌ها طلبه علوم دینی و دانشجویان دانشگاه‌های اندونزی هستند.

لازم به ذکر است، شرکت‌کنندگان در این دوره از سوی حوزه‌های علمیه و آموزشگاه‌های دینی جاکارتا انتخاب شده‌اند و تربیت کادر آموزشی توانمند برای تدریس قرآن در مؤسسات دینی و قرآنی سراسر اندونزی از اهداف برگزاری این دوره است.

منبع: ایکنا