نخستین نشست ائتلاف سعودی موسوم به «ائتلاف اسلامی نظامی» در پایتخت عربستان، با هدفی که به گفته آنها «مبارزه با تروریسم» بوده است، برگزار شد.

به گزارشMuslimPress؛ نخستین نشست ائتلاف موسوم به «ائتلاف اسلامی نظامی»، یکشنبه گذشته(۸ فروردین / حمل) با حضور رؤسای ستاد مشترک ارتش کشورهای عضو در ریاض پایتخت عربستان برگزار شد.

در بیانیه این نشست، رؤسای ستاد مشترک ارتش کشورهای عضو عزم خود برای مبارزه با تروریسم و فشرده کردن تلاشهایشان برای این امر را از طریق تقویت اقدام مشترک طبق توانمندی کشورشان اعلام کردند.

در این نشست همچنین بر برگزاری قریب‌الوقوع نشست، در سطح وزرای دفاع کشورهای عضو جهت آغاز به کار ائتلاف اسلامی نظامی توافق شد.

شرکت‌کنندگان به استناد بیانیه ۱۴ دسامبر ۲۰۱۵ که تشکیل «ائتلاف اسلامی نظامی» رسما از جانب عربستان اعلام شد، گفتند که تروریسم تهدید مداوم صلح و امنیت و ثبات است و افراطگرایی پدیده‌ای جهانی است و تروریسم دین و وطن نمی‌شناسد.

حمایت از تروریسم و افراطی گری و همچنین حمله نظامی به یمن که موجب کشته شدن تعداد زیادی از شهروندان و نابودی زیرساخت های این کشور منجر شد، دست آورد سیاست های رژیم عربستان و متحدانش می باشد، تاجایی که این روند اخیراصدای وزیر اقتصاد آلمانرا نیز درآورده است.