دربهای مرکز اسلامی «ایست ولی» شهر «فینیکس» آمریکا طی برنامه ای تحت عنوان «ملاقات با یک مسلمان» به روی عموم باز شد تا غیر مسلمانان از اسلام و مسلمانان اطلاعات بیشتری کسب کنند.

به گزارشMuslimPressو به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «۱۲news. com»؛ مرکز اسلامی «ایست ولی» در شهر «فینیکس» واقع در ایالت «آریزونا» آمریکا با برگزاری برنامه درهای باز با عنوان «ملاقات با یک مسلمان» به معرفی اسلام راستین پرداخت.

تعداد زیادی از غیرمسلمانان در این برنامه که شنبه، ۷فروردین / حمل برگزار شد؛ شرکت کردند تا به شناخت بهتری در مورد اسلام و مسلمانان دست یابند.

«شهیر صافی» یکی از مسئولان مرکز اسلامی «ایست‌ ولی» در سخنانی هدف اصلی برنامه درهای باز را آموزش به غیرمسلمانان در مورد اسلام دانست و گفت: مسلمانان آمریکا جمعیتی بین ۵ تا ۷ میلیون نفر دارند و در بین آن‌ها تعداد زیادی پزشک، مهندس و استاد دانشگاه هست.

وی افزود: ما همسایگان شما و بخشی از این جامعه هستیم و تفاوتی با دیگران نداریم.

«فردیک باو»، یکی از غیرمسلمانان حاضر، پس از پایان این برنامه گفت: چیزی که برای من جالب بود این بود که فهمیدم در اسلام به پیامبران یهودی و مسیحی مثل حضرت آدم، ‌ ابراهیم، موسی و عیسی احترام زیادی گذاشته می‌شود.

این برنامه بخشی از تلاش‌های مسلمانان در سراسر آمریکا برای مقابله با موج اسلام‌هراسی است که در سال‌های اخیر وجود داشته اما در ماه‌ها و هفته‌های گذشته به دلیل حملات تروریستی گروه‌های به اصطلاح اسلامی و نیز سخنان اسلام‌ستیزانه سیاستمداران آمریکایی تشدید شده است.

منبع: ایکنا