تیپ «یاران مرجعیت» در عراق از ایجاد گذرگاهی برای انتقال اهالی آواره شهر «فلوجه» و خدمات رسانی به آنها خبر داد.

به گزارشMuslimPressو به نقل از «العالم»؛ «محمد شبر» سخنگوی تیپ «یاران مرجعیت» به سایت «السومریه نیوز» گفت: نیروهای امنیتی و نیروهای بسیج مردمی(الحشد الشعبی) سه گذرگاه امن را برای عبور خانواده های آواره فلوجه و استقبال از آنها گشوده اند.

فلوجه از مشهورترین مناطق سنی نشین عراق است.

وی افزود: این گذرگاهها شامل گذرگاه عامریه الفلوجه(بخش عملیاتی تیپ یاران مرجعیت)، گذرگاه منطقه «الصبیحات» و گذرگاه «الصقلاویه» است.

سخنگوی تیپ یاران مرجعیت، گفت: تیپ یاران مرجعیت آماده برعهده گرفتن ماموریت در یکی از این سه گذرگاه اصلی برای استقبال از آوارگان، ارائه مواد غذایی و فراهم کردن زمینه کمک های پزشکی و ایجاد چادر برای آنهاست.

وی افزود: «حمید الیاسری وکیل» و معتمد مرجعیت دستورات لازم برای استقبال مناسب از آوارگان را صادر کرده است.

شورای استان الانبار در روز یکشنبه دوم فروردین / حمل(۲۲ مارس جاری) خاطرنشان کرد که وضعیت انسانی مردم تحت محاصره گروه تروریستی داعش در شهر فلوجه به علت تمام شدن ذخیره غذایی و دارویی شهر بسیار ناگوار است و از حیدر العبادی نخست وزیر خواست تا در آزاد سازی شهر فلوجه تسریع به خرج داده یا گذرگاه هایی را برای خدمات رسانی به غیرنظامیان این شهر بگشاید.

به گزارش MuslimPress؛ محاصره و وضعیت غیر انسانی شهروندان عراقی در مناطق سنی نشین در حالی است که رسانه های غربی جنگ داعش در عراق و سوریه را جنگ میان شیعه و سنی عنوان می کنند در حالی که علمای اهل سنت بارها از گروه تروریستی داعش اعلام برائت کرده اند.