چهارمین دوره مسابقات اروپایی قرآن کریم به همت دارالقرآن مرکز اسلامی «هامبورگ» در آلمان در حال برگزاری است.

به گزارشMuslimPressو به نقل از خبرگزاری بین‌‌المللی قرآن(ایکنا)؛ چهارمین دوره مسابقات اروپایی قرآن کریم در رشته‌های اذان، حفظ، قرائت و مفاهیم قرآن کریم، به همت دارالقرآن مرکز اسلامی هامبورگ در آلمان در حال برگزاری است.

مراسم افتتاحیه این دوره از مسابقات، جمعه، ششم فروردین / حمل با تلاوت زیبای جواد الطریحی، نفر اوّل رشته قرائت قرآن کریم در سال ۲۰۱۴ از کشور هلند آغاز شد.

سپس برنامه‌های متعدّدی از جمله تشرّف به محضر قرآن کریم، پخش کلیپ تصویری مربوط به دوره قبل مسابقات و خیرمقدم و سخنرانی مسئول دارالقرآن مرکز اسلامی هامبورگ، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین انصاری برای حضار اجراشد.

اجرای تواشیح توسط گروه تواشیح نور آلمان، اجرای برنامه ابتهال‌خوانی توسط استاد لطفی‌نیا، از قرّاء برجسته قرآن کریم ایران و نیز سخنرانی آیت‌الله رمضانی، امام و مدیر مرکز اسلامی هامبورگ، از دیگر بخش‌های متنوع مراسم افتتاحیه بود.

گفتنی است، چهارمین دوره مسابقات اروپایی قرآن کریم امروز، هشتم فروردین / حمل طی مراسم اختتامیه در مرکز اسلامی هامبورگ با معرفی نفرات برتر و با حضور چهره‌های علمی و فرهنگی آلمان و مسئولان سفارت ایران در این کشور به کار خود پایان می‌دهد.

در این مسابقات نمایندگان ۱۳ کشور اروپایی همچون آلمان، بلژیک، اتریش، ایتالیا، هلند، سوئد، نروژ، سوئیس، جمهوری چک، دانمارک، قبرس، فنلاند و فرانسه با یکدیگر رقابت می‌کنند.