مردم نیجریه با برپایی مجدد تظاهرات در شهرهای مختلف این کشور، بازداشت دبیر کل جنبش اسلامی این کشور را محکوم کرده و خواستار آزادی هر چه سریعتر وی و همراهانش شدند.

به گزارشMuslimPressو به نقل از «PressTV»؛ مردم نیجریه در اعتراض به بازداشت شیخ «ابراهیم زکزاکی»، دبیر کل جنبش اسلامی این کشور در تعدادی از شهرهای این کشور تظاهرات کردند.

بنابر این گزارش، تظاهرکنندگان در شهرهای لافیا، کاتسینا، گومبه و کادونا نیجریه، آزادی هر چه سریع تر شیخ زکزاکی و صدها مسلمان دیگری که ارتش نیجریه آنها را بازداشت کرده است، خواستار شدند.

نیروهای ارتش نیجریه، ماه دسامبر سال گذشته به خانه شیخ زکزاکی در شهر زاریا یورش بردند. سربازان ارتش نیجریه در آن زمان، صدها مسلمان را کشتند و شیخ زکزاکی را که به شدت زخمی شده بود، بازداشت کردند.

بنا به اعلام جنبش اسلامی نیجریه، بیش از دوازده نفر از افراد دستگیر شده در این حملات، به رغم جراحات های شدید، از دسترسی به خدمات درمانی محروم هستند.

آخرین اطلاعات بدست آمده از وضعیت جسمی شیخ و همسرش نیز حاکی از وضعیت جسمی به شدت نگران کننده آنهاست به طوری که شیخ زکزاکی بینایی یک چشم خود را در اثر جراحات وارده بر اثر شکنجه نظامیان ارتش نیجریه از دست داده است.