شعبه نمونه بانکداری اسلامی ویژه اهل تسنن در استان سیستان و بلوچستان واقع در جنوب شرق ایران، به همت بانک «انصار» و تایید و حمایت بانک مرکزی این کشور افتتاح شد.

به گزارشMuslimPressو به نقل از «IRIBNEWS»؛ شعبه نمونه بانکداری اسلامی ویژه اهل تسنن در شهر «زاهدان» واقع در استان سیستان و بلوچستان ایران افتتاح شد.

این شعبه به همت بانک انصار و تایید و حمایت بانک مرکزی جمهوری اسلامی افتتاح گردید.

در آیین افتتاح این شعبه، که مزین به نام شهدای وحدت شده است، دکتر ولی اله سیف، رییس بانک مرکزی در پیامی گفت: ارائه خدمت بانکی به هموطنان اهل سنت با موازین مشترک فقه اهل سنت و فقه اهل سنت و فقه امامیه و توسعه آن با کسب اطمینان خاطر و مشارکت آنها، جای بسی افتخار و سربلندی است.

وی با اعتماد آفرین خواندن حرکت بانک انصار، بررسی های فقهی و ایجاد ساز و کارهای خدمات بانکی و نظارت بر انجام امور این شعبه به صورت مشترک و تحت نظارت علمای شیعه و سنی را مورد تاکید قرار داد.

آیت الله سلیمانی، نماینده آیت الله خامنه ای در استان سیستان و بلوچستان نیز طی سخنانی با اشاره به اهمیت وحدت مذاهب و اقوام کشور براساس آرمانهای انقلاب و نظام اسلامی تصریح کرد: افتتاح شعبه بانکی ویژه اهل تسنن، اقدامی در تحقق آیات قرآن کریم است و تاثیر مثبتی در خنثی سازی توطئه های تفرقه افکنانه دشمنان اسلام در این منطقه دارد.

امام جمعه زاهدان تصریح کرد: هنوز از ظرفیت های عظیم بانکداری اسلامی، به ویژه عقود اسلامی استفاده کامل نشده است و همه باید تلاش کنیم تا نظام بانکی کشور را براساس آرمانهای بلند اسلامی و سیاست های راهبردی اقتصاد مقاومتی پیش ببریم.

همچنین دکتر ابراهیمی، مدیرعامل بانک انصار دراین آیین، اقتصاد مقاومتی را راهبرد اساسی این بانک در عرصه مسئولیت های اجتماعی دانست و گفت: با توجه به اولویت حرکت در مسیر پیاده سازی موازین شرعی و تحقق اقتصاد مقاومتی، بانک انصار با نشست های مختلف با علمای شیعه و سنی به دستورالعمل جامع ایجاد شعبه بانکداری اسلامی در زاهدان رسید و این اقدام را به دور از رقابت های مالی و تجاری و انتفاع اقتصادی، حرکتی در خدمت به آحاد مردم به ویژه هموطنان اهل سنت در استان سیستان و بلوچستان تلقی می کند.

در این مراسم مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان با ابراز خوشحالی از افتتاح شعبه نمونه تحت نظارت علمای شیعه و سنی، اقدام بانک انصار را گامی اساسی در راستای تحکیم وحدت مذاهب و اقوام ایرانی توصیف و اظهار امیدواری کرد: سایر بانکهای کشور نیز نسبت به این مهم اهتمام ورزند.