تئاتر «شمشیر دو لبه» در واکنش به اسلام‌ستیزی‌های جنبش پگیدا در آلمان، در شهرهای «گرا» و «اولدنبورگ» این کشور به روی صحنه می‌رود.

به گزارشMuslimPressو به نقل از سایت رایزنی فرهنگی ایران در آلمان؛ تئاتر «شمشیر دو لبه» که به زندگی و آثار جلال‌الدین رومی(مولوی) می پردازد، بر آن است تا چهره شاعرانه و عارفانه ای از اسلام را با هدف مقابله با پگیدا و دیگر گروه‌های اسلام‌ستیز به نمایش بگذارد.

چارچوب ادبی و شاعرانه این نمایش را آموزه های عرفان عاشقانه رومی شکل می دهد.

برنهارد اشتنگله، کارگردان این اثر در گفت‌و‌گو با آژانس خبری آلمان گفت: «من نظاره می کنم که آستانه مدارای بسیاری از افراد مدام در حال کاهش است و هم زمان آگاهی از اسلام نیز تقلیل می یابد. ما می خواهیم با این روند مقابله کنیم».

پیش ‌فروش بلیط نمایش افتتاحیه این نمایش در ۲۱ اسفندماه به سرعت پایان یافت که نشان از همراهی بخشی از جامعه فرهنگ دوست شهر گرا در ایالت تورینگن از این حرکت و واکنش به ادعاهای گروه توگیدا(شعبه جنبش پگیدا در تورینگن) است.

کارگردان این نمایش، این اثر را نه تبلیغی برای اسلام، بلکه اقدامی در راستای روشنگری و آموزش جامعه می داند و تأکید می کند که مدام و بیش از اندازه دین اسلام با تروریسم برابر دانسته شده است.

قرار است، تئاتر شمشیر دو لبه بعد از گرا، از ۲۵ اردیبهشت‌ / ثور ۹۵ در شهر اولدنبورگ به روی صحنه برود.

منبع: ایکنا