سخنگوی وزارت دفاع آمریکا می گوید: آزمایش موشکی اخیر ایران احتمالا با قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل در تناقض بوده و اگر این مسئله تأیید شود، آمریکا قصد دارد موضوع را در شورای امنیت سازمان ملل مطرح کند.

به گزارشMuslimPress؛ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران از آزمایش چند موشک بالستیک از چندین نقطه این کشور در روز گذشته(سه شنبه) خبر داد و تلویزیون این کشور نیز تصاویری از سیلوهای زیرزمینی پرتاب موشک را نمایش داد.

«پیتر کوک»، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا نیز در کنفرانس خبری خود و در پاسخ به سوالی درباره واکنش آمریکا به آزمایش موشکی ایران گفت: ما از گزارش ها درباره انجام آزمایش موشک بالستیک از سوی ایران اطلاع داشته و از نزدیک این موضوع را دنبال می کنیم.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا افزود: اگر واقعیت این موضوع تائید شود آمریکا قصد دارد موضوع را در شورای امنیت سازمان ملل مطرح کند.

«پیتر کوک» با نگران کننده خواندن آزمایش موشکی ایران گفت: ما این موضوع را با متحدان خود در شورای امنیت ارزیابی خواهیم کرد و بررسی خواهیم کرد که دقیقا چه اتفاقی افتاده است.

[caption id = " attachment _ ۷۱۳۸۷ " align = " aligncenter " width = " ۳۷۴ "]«پیتر کوک»، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا[/ caption]

وی افزود: ما معتقدیم این آزمایش در تناقض با قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل است.

سایت «صدای آمریکا» نیز به نقل از خبرگزاری «رویترز» درباره این خبر اینطور نوشت: یک مقام آمریکایی که مایل به انتشار نامش نبود، گفت اگر آزمایش موشک های بالیستیک، تایید شود، «ما واکنش مناسب» شورای امنیت را جویا خواهیم شد.

این مقام آمریکایی گفت این آزمایش ها، ناقض توافق جامع اتمی با ایران نیست، اما «نشانه های قوی» وجود دارد که آنها با قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد تضاد دارند. این مقام با اشاره به اقدام ایران گفت، این تحولات نشان می دهد که چرا همکاری ما(آمریکا) با شرکایمان در سراسر جهان برای کند کردن و کاهش برنامه موشکی ایران اهمیت دارد.

لازم به ذکر است که رهبر انقلاب اسلامی ایران در سال های اخیر، بارها نسبت به بهانه جویی های ایالات متحده آمریکا برای دشمنی با ملت ایران و پیش کشیدن مسئله ی دیگری به غیر از مسئله هسته ای از جمله مسئله «موشکی»، هشدار داده اند.

[caption id = " attachment _ ۷۱۳۸۸ " align = " aligncenter " width = " ۳۷۴ "]آیت الله «خامنه ای»، رهبر انقلاب اسلامی ایران[/ caption]

آیت الله خامنه ای۱۳۹۲/۰۸ / ۱۲:مسئله‌ هسته‌ای،بهانه‌ای بیش نیست و فرضاً اگر روزی این مسأله با عقب‌نشینی ما حل شود، آن ها برای ادامه‌ دشمنی با ایران عزیز، ده‌هابهانه‌ی دیگر - از جمله پیشرفت‌هایموشکی، مخالفت ملت ایران با رژیم صهیونیستی و حمایت جمهوری اسلامی از مقاومت - را مطرح می‌کنند.

آیت الله خامنه ای ۹۴/۱ / ۱:امروز مسأله ی انرژی هسته ایبهانهتهدیدهای آمریکاست. ابرقدرت، شأن خود را در تهدید کردن می داند. قدرت سلطه گر و زورگو کارش با تهدید پیش می رود و ملت های دنیا و خیلی از دولت ها متأسفانه در مقابل تهدیدهای اینها کوتاه می آیند و این ها را بیشتر بر امورِ خودشان مسلط می کنند. کار آنها تهدید است، و امروزبهانهی تهدید آنها انرژی هسته ای است. این هم که نباشد،بهانهی دیگری مطرح می کنند.