پخش یک خبر از شبکه های «العربیة» و «ام بی سی» یک مبلغ سرشناس سعودی را خشمگین کرد.

به گزارشMuslimPressو به نقل از «رأی الیوم»؛ «محمدالعریفی»، یک مبلغ سرشناس سعودی در واکنش به انتشار خبری مبنی بر «جلوگیری مقامات الجزایر از ورود وی به این کشور»، این خبر را کذب دانسته و شبکه «العربیة» را «العبریة» عنوان کرد.

العریفی گفت: امروز یکی از خبرگزاری ها اعلام کرد که از ورود من به الجزایر که به جهت شرکت در یک کنفرانس به آنجا سفر کرده ام جلوگیری شده است! این دروغ و ساختگی است.

وی در حساب توییتر خود نوشتت: شبکه «ام بی سی» و «العبریه» خبر رسیدن العریفی به الجزایر برای شرکت در کنفرانس ها که مانع ورود او شده اند را پخش کردند! این دروغی بر دروغ های دیگر است، من در ۱۰ سال گذشته به الجزایر سفر نکرده ام.

این مبلغ سعودی، همچنین در صفحه فیسبوک خود نوشت: خانواده و دوستانم را ۱۰ سال قبل در الجزایر دیدم، از مساجد و دانشگاه ها بازدید کردم، با استادان و فرهنگیان دیدار کردم، با آن ها از نزدیک آشنا شدم، با مردمی که اخلاق زیبا و کرامت شان بلند و نفس شان پاک بود صحبت کردم.

شبکه العربیه به نقل از «محمد عیسی» وزیر فرهنگ و ارشاد عربستان سعودی گفته است که الجزایر از ورود العریفی به این کشور و به دلیل مسایل امنیتی و سیاسی و انقلاب کشورهای عربی خودداری کرده است.

به گفته «محمد عیسی»، تعدادی از فعالان دینی و فرهنگی ورود العریفی به مراکش را به اتهام گسترش خشونت و افکار متناقض با عقل و دین و همچنین شبهه وارد کردن به جایگاه زن در دین اسلام، جلوگیری کرده بودند. این اقدامات در مراکش با واکنش هایی مواجه شد و حتی در سفر سال بعد العریفی به عمان نیز این اقدامات تکرار شد.

لازم به ذکر است که العریفی در بین مردم عربستان از محبوبیت بسیاری برخوردار است و به همین دلیل تعداد طرفدارنش در فیسبوک بیش از ۲۱ میلیون نفر و دنبال کنندگانش در تویتر ۱۴ میلیون نفر هستند.