وزیر دفاع گرجستان نخستین مسجد و جایگاه برگزاری نماز در این کشور را برای مسلمانانی که در ارتش خدمت می‌کنند راه‌اندازی کرد.

به گزارشMuslimPressو به نقل از «rferl. org»؛ «تینا خیداشلی»، وزیر دفاع گرجستان نخستین مسجد و جایگاه برگزاری نماز در این کشور را برای مسلمانانی که در ارتش خدمت می‌کنند راه‌اندازی کرد.

«خیداشلی»، در مراسمی که روز گذشته در دفتر مرکزی ۳ تیپ پیاده نظام در «وسترن سیتی» واقع در «کوتائیسی» گرجستان برگزار شده بود گفت: گرجستان کشوری است که در آن آزادی مذهبی وجود دارد و این امر در قانون اساسی نیز تضمین شده است.

او همچنین وعده داد که قرار است بزودی دو مکان برگزاری نماز دیگر برای پرسنل ارتش این کشور ساخته شود.

محدودیت های موجود برای مسلمانان گرجستانخاطر نشان می شود مسلمانان حداقل ۱۰ درصد جمعیت کشور گرجستان را تشکیل می‌دهند با این حال بسیاری از مسلمانان با موانع و خصومت‌های آشکاری برای ساختن مساجد و مدارس اسلامی آزاد روبرو بوده و همیشه اعتراض‌ها و انتقادات زیادی در این خصوص در کشور گرجستان وجود داشته است.

در همین راستا، در سال ۲۰۱۴ در اقدامی توهین آمیز یک سر خوک روبروی ساختمانی میخکوب شده بود که قرار بود از آنجا به عنوان مدرسه اسلامی شهر کوبولتی در منطقه آجارا بهره‌برداری شود. این عمل اهانت آمیز منجر به خشم عمومی در میان مسلمانان و هتک حرمتی آشکار به ساحت مدرسه اسلامی بود.

منبع: خبرگزاری حوزه