رئیس موزه جنگ روسیه و هیئت همراه با سفر به ایران، از یادمان‌های ۸ سال دفاع مقدس در مناطق عملیاتی جنوب این کشور، بازدید خواهند کرد.

به گزارشMuslimPressو به نقل از «icro. ir»؛ «ولادیمیر زاباروسکی»، رییس موزه جنگ روسیه به همراه «میخایل میخالچیف:، معاون فرهنگی و «ویگتور اسکرایبین»، معاون نمایشگاهی این موزه و همچنین «کادوس لاتیپف»، قهرمان اسکادران هوایی روسیه در جنگ جهانی، به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ایران و رایزنی فرهنگی این کشور در مسکو، از تاریخ ۱۸ تا ۲۵ اسفند / حوت، به ایران سفر می‌کنند.

این هیأت روسی در طول اقامت خود در ایران، از یادمان‌های جنگ تحمیلی صدام علیه ایران(دفاع مقدس) و شهر خرمشهر بازدید می‌کنند و با شرکت در جلسات هم‌اندیشی با متخصصین و صاحب‌نظران، به راهکارهای حفظ آثار و ترویج فرهنگ این آثار خواهند پرداخت.

بازدید از برج میلاد، بازدید از حسینیه جماران، نثار گل به بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و فرماندهان دفاع مقدس، حضور در نشست تخصصی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ایران با عنوان «تجربه روسیه و ایران در بزرگداشت ارزش ها و قهرمانان دفاع ملی» و بازدید از باغ موزه دفاع مقدس تهران، از دیگر برنامه‌های این گروه روسی در سفر به ایران است.