رئیس جمهور اندونزی، در نشست سران کشورهای اسلامی، خواستار یافتن راه حلی برای جنایات رژیم صهیونیستی شد.

به گزارشMuslimPress؛ «جوکو ویدودو»، رئیس جمهور اندونزی گفت: تمام جهان از وخامت اوضاع فلسطین نگران است و اقدامات اسرائیل در سرزمین های اشغالی «سیاست های یک جانبه و غیرقانونی» می باشد.

وی شب گذشته نیز در مراسم شام میهمانان اجلاس فوق العاده سازمان همکاری اسلامی ابراز امیدواری کرد که این نشست «نتایج مثبتی برای صلح فلسطین» به همراه داشته باشد.

رئیس جمهور اندونزی، با معرفی این کشور به عنوان یک کشور ۲۵۲ میلیون نفری با اکثریت مسلمان، توضیح داد که این کشور دارای یک جامعه کثرت گرا، دموکراتیک و با ثبات سیاسی است.

«جوکو ویدودو»، خواستار اتحاد کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در موضوع فلسطین شد و بر ترویج روح صلح و مقابله با هر عنصر خشونت آمیز تاکید کرد.

اندونزی ۱.۵ میلیون دلار سالیانه به مردم فلسطین کمک مالی می کند

وزیر امور خارجه اندونزی در پنجمین نشست فوق العاده سران سازمان همکاری های اسلامی اعلام کرد: دولت اندونزی یک و نیم میلیون دلار سالیانه به مردم فلسطین در چند سال آینده کمک مالی می کند.

وی افزود: موضوع فلسطین نیازمند اقدام عملی همه کشورها است.

«رتنو مرسودی» تصریح کرد: هرچه بیشتر تعلل کنیم حقوق اساسی و آزادی مردم فلسطین به فراموشی سپرده نمی شود.

وزیر امور خارجه اندونزی ادامه داد: حل موضوع فلسطین فقط توسط یک کشور حل نمی شود و انتظار داریم که در این نشست با انتشار بیانیه جاکارتا به موضوع فلسطین و قدس شریف کمک کند.

مرسودی خاطرنشان: حل مسئله فلسطین نیازمند اقدام عملی همه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی است.

نشست فوق العاده سران کشور های اسلامی برای بررسی ۶ موضوع اصلی با محور «فلسطین» و «مسجدالاقصی» با شرکت ۶۰۵ نماینده از ۵۷ کشور و دو سازمان بین المللی، امروز(دوشنبه) در «جاکارتا» پایتخت اندونزی آغاز شد.