منابع خبری کرد از تکمیل شدن یک پایگاه هوایی ارتش آمریکا در مناطق تحت کنترل نیروهای کرد سوریه واقع در شمال این کشور و مراحل ساخت دومین پایگاه هوایی دیگر در این منطقه خبر دادند.

به گزارشMuslimPress؛ پایگاه خبری کردی «بازنیوز» به نقل از یک مقام نیروهای دموکراتیک سوریه نوشت: ساخت یک باند پرواز در شهر نفت خیز «رمیلان» دراستان «حسکه» رو به اتمام بوده و ساخت یک باند پرواز دیگر در شهر «کوبانی» نیز در دست اقدام است.

گروه نیروهای دموکراتیک سوریه از به هم پیوستن یگان‌های مدافع خلق وابسته به حزب دموکراتیک کردهای سوریه و چند گروه مسلح عرب و مسیحی سوری مانند الصنادید، برکان الفرات و التحریر تشکیل شده است.

برخی دیگر از مقامات کرد اعلام کردند باند پرواز رمیلان پیشتر نیز از سوی بالگردهای آمریکایی بمنظور ارائه کمک به نیروهای کرد استفاده شده است.

آمریکا سال گذشته شماری از نیروهای ویژه خود را برای آموزش گروه هایی که با تروریست های داعش می جنگیدند به شمال سوریه اعزام کرد. همچنین آمریکا طی یک سال گذشته تجهیزات پیکار جویان مستقر در این استان شمالی سوریه را تامین می کرده است.

بر اساس گزارش مقامات آمریکایی، ماه گذشته نیروهای ویژه آمریکایی به همراه نیروهای کرد در عملیات محاصره و آزاد سازی شهر «الشداده» واقع در استان حسکه شرکت داشتند.

نیروهای کرد سوریه پس از آغاز ناآرامی های سوریه در سال ۲۰۱۱، کنترل بخش اعظمی از مناطق شمالی سوریه را در دست گرفتند و یگان‌های مدافع خلق موسوم به وای پی جی بعنوان اصلی ترین همپیمان آمریکایی ها در جنگ علیه داعش معرفی شدند.

به رغم مخالفت ترکیه و تروریست خواندن گروه های کرد سوریه بویژه یگان‌های مدافع خلق، رابطه آمریکا با کردهای سوریه روبه گسترش است.

چند هفته پیش نیز برت مک گورک نماینده ویژه رئیس جمهور آمریکا درامور نیروهای ائتلاف علیه داعش به شمال سوریه سفر کرد و از مناطق تحت کنترل کردهای سوریه دیدار کرد.

مک گورک روز شنبه در بغداد از پیشروی نیروهای دموکراتیک سوریه و تحت فشار قرار گرفتن تروریست های داعش و شکست آنها در عراق و سوریه خبر داد.

منبع: PressTV