کره شمالی تهدید کرده است چنانچه آمریکا و کره جنوبی رزمایش های مشترک خود را آغاز کنند، پیونگ‌یانگ آنها را هدف حملات هسته‌ای قرار خواهد داد.

به گزارشMuslimPressو به نقل از «PressTV»؛ کمیسیون دفاع ملی کره شمالی صبح امروز(دوشنبه) با استناد به دستور فرماندهی عالی ارتش خلق کره(KPA) اعلام کرد که چنانچه آمریکا و کره جنوبی رزمایش‌های مشترک خود را آغاز کنند، پیونگ‌یانگ آنها را هدف حملات هسته‌ای قرار خواهد داد.

در این بیانیه آمده است: «حمله اتمی بی‌هدف به وضوح شهامتِ نظامی(کره شمالی) را به کسانی که به جنگ و تجاوز علاقمند هستند، نشان خواهد داد.»

رزمایش‌های مشترک آمریکا و کره جنوبی با عنوان «جوجه عقاب» و «عزم راسخ» دوشنبه(۱۷ اسفند / حوت) با شرکت هزاران نیرو آغاز می‌شود.

پیونگ‌یانگ در بیانیه خود با اعلام اینکه این رزمایش‌ها «به وضوح رزمایش جنگ هسته‌ای» هستند و حاکمیت ملی کره شمالی را تهدید می‌کنند، اعلام کرد در صورت مشاهدۀ کوچکترین اقدام نظامی، نیروهای این دو کشور را هدف یک حمله تمام عیار قرار خواهد داد.

در ادامه این بیانیه آمده است: «اگر اکنون بخواهیم برای نابودی دشمنان‌مان اقدام کنیم، همه پایگاه‌هایشان در لحظه ای با خاک یکسان شده و در آتش خواهند سوخت.»

پیونگ یانگ پیش از این نیز با محکوم کردن این رزمایش‌ها، واشنگتن را مسئول «جنگ‌افروزی» دانسته بود.

این نخستین بار نیست که کره شمالی پیش از اجرای رزمایش نظامی در منطقه، دشمنان خود را به چنین حمله‌ای تهدید می‌کند.

زرادخانه هسته‌ای کره شمالی از روز جمعه به دستور کیم‌ جونگ - اون، رهبر این کشور در حالت «حمله پیشگیرانه» قرار دارد.