گزارشی تازه منتشر شده می گوید، درپی تصمیم اخیر عربستان سعودی برای تعلیق کمک چند میلیارد دلاری به ارتش لبنان، رژیم اسرائیل به دنبال به راه انداختن جنگی جدید علیه لبنان است.

به گزارشMuslimPress؛ روزنامه «الاخبار» چاپ بیروت در شماره روز شنبه(۱۵ اسفند / حوت) خود نوشت، مقامات آمریکایی به دولت لبنان هشدار داده اند، رژیم تل آویو تلاش دارد جنگی دیگر علیه بیروت به راه بیاندازد.

«الاخبار» در این شماره افزود، آمریکایی ها به مقامات لبنانی هشدار داده اند، بهانه ای به دست اسرائیل برای به راه انداختن جنگ ندهند.

این روزنامه افزود، مقامات اسرائیلی به اطلاع همتایان آمریکایی خود رسانده اند، تمایل دارند به لبنان حمله کنند.

پس از آنکه عربستان سعودی کمک ۳ میلیارد دلاری به ارتش و همچنین کمک یک میلیارد دلاری به نیروهای امنیت داخلی لبنان را به حال تعلیق درآورد، روابط میان ریاض و بیروت تیره شد.

تعلیق کمک‌های عربستان سعودی به لبنان پس از آن صورت گرفت که بیروت ماه گذشته از تأیید بیانیه مشترک ضد ایرانی در نشست‌های قاهره و جده سر باز زد.

این نشریه به نقل از منابع آمریکایی اعلام کرد، حزب الله باید تحت فشار قرار گیرد تا حوادثسال ۲۰۰۶ تکرار نشوند.

به گفته الاخبار همچنین، تصمیم عربستان برای تعلیق کمک نظامی و متعاقب آن قرار دادن حزب الله در فهرست به اصطلاح سازمان های تروریستی، اسرائیل را بر آن داشته است که جنگی تازه در لبنان به راه بیاندازد.

اسرائیل در سال های ۲۰۰۰ و ۲۰۰۶ به لبنان تجاوز کرد.

در جریان تجاوز ۳۳ روزه رژیم اسرائیل به لبنان در تابستان ۲۰۰۶، حدود هزار و دویست لبنانی که بیشترشان غیرنظامی بودند جان خود را از دست دادند و بیش از ۱۶۰ اسرائیلی که اکثرشان نظامی بودند، کشته شدند.

با این وجود، اسرائیل به هیچ کدام از اهداف خود در این جنگ دست نیافت.

تل آویو همچنین به کارزاری روانی و اطلاعاتی علیه حزب الله به منظور جبران شکست های پی در پی اش در این دو جنگ متوسل شده است.افزون بر این، اسرائیل با فرستادن پهپادهای جاسوسی حریم هوایی لبنان را نقض می کند. منبع: PressTV