درگیری ها بین اعضای گروه تروریستی داعش و اهالی شهر «رقه» که پایگاه اصلی این گروه در سوریه به شمار می‌آید، تشدید پیدا کرده است.

به گزارشMuslimPressو به نقل از «العالم»؛ منابع خبری از تشدید درگیری ها بین اهالی شهر رقه و عناصر داعش خبر دادند.

این درگیری ها با جدا شدن شمار قابل توجهی از عناصر داعش همزمان شده است.

شهر رقه پایگاه اصلی داعش در سوریه به شمار می‌آید.

روسیا الیوم به نقل از یک منبع محلی در شهر رقه تأکید کرد که حدود ۲۰۰ تن از عناصر داعش طی ۲ روز اخیر از این گروه جدا شده‌اند.

گروه موسوم به «فیلق الشام» در همین راستا اعلام کرده است که ده ها تن از عناصر جدا شده داعش به این گروه در حومه شمالی حلب پیوسته‌اند.

سایت ARA News شنبه گذشته به نقل از «عمار حسن» فعال سوری در شهر «غازی عنتاب» خاطرنشان کرد که جدا شدن شماری از عناصر داعش از این گروه، به درگیری مسلحانه بین آنها منجر شده است، و بر اثر این درگیری‌ها ده ها تن از عناصر این گروه کشته شده اند.

منبعی در شهر رقه نیز از کشته شدن «ابو علی التونسی» از سرکردگان تونسی داعش به همراه شماری از هوادارانش در این درگیریها خبر داد.

از سوی دیگر، برخی منابع از درگیری شدید شماری از اهالی رقه با عناصر داعش خبر دادند. در پی کشته شدن شماری از عناصر داعش، این گروه ایست و بازرسی‌ها را در رقه افزایش داده و به عناصر خود اعلام آماده باش کرده است.

بر اساس این گزارش، درگیری سوری‌ها با عناصر داعش در مناطق «الرمیله»، «الدرعیه» و «پل رقه» صورت گرفته است و شدت این درگیریها به حدی است که برخی از انقلاب مردم علیه داعش سخن می گویند.