یک فعال سیاسی یمنی تاکید کرد که نقش سازمان ملل در بحران یمن بسیار ضعیف و کم رنگ است و فشارهای لازم را بر سعودی‌ها وارد نمی‌کند.

به گزارشMuslimPressو به نقل از «خبرگزاری تسنیم»؛ «سیف الوشلی» فعال سیاسی یمنی و مشاور هیئت اعزامی انصار الله یمن به گفت‌وگوهای ژنو تاکید کرد که گفت‌وگو های یمن به دلیل اصرار سعودی ها بر تجاوزگری به حالت تعلیق در آمده است.

وی افزود: گفتگوهای یمن در حال حاضر به حالت تعلیق در آمده و فضا برای آغاز دور جدید گفت‌وگوها آماده نیست، سعودی‌ها همچنان بر استفاده از قدرت نظامی اصرار داشته و تمایلی به توافق سیاسی ندارند و نیروهای سیاسی داخل یمن تماماً با این امر مخالف هستند زیرا سعودی‌ها قصد دارند اهداف نظامی و تجاوزکارانه خود را به یمنی‌های تحمیل کنند.

[caption id = " attachment _ ۷۰۹۶۶ " align = " aligncenter " width = " ۴۰۵ "]«سیف الوشلی»، مشاور هیئت اعزامی انصار الله یمن[/ caption]

وی با تاکید بر عملکرد بسیار ضعیف سازمان ملل در پرونده یمن گفت: نقش سازمان ملل در بحران یمن نیز بسیار ضعیف و کم رنگ است و فشارهای لازم را بر سعودی‌ها وارد نمی‌کند به همین دلیل تا به این لحظه مسئله گفت‌وگوها با مشکلات فراوانی مواجه است.

این فعال سیاسی یمن در خصوص امکان از سرگیری گفت‌وگوهای صلح یمن گفت: امکان از سرگیری گفت‌وگوهای وجود دارد اما به نتیجه رسیدن آن مرهون تمایل و جدیت متجاوزان در گفت‌وگو با طرف‌های یمنی است و این جدیت تاکنون در آنان دیده نشده است. سعودی‌های به دلیل کینه‌ای که از ملت یمن دارند تلاش می‌کنند تا بیشترین میزان آسیب را به کشور ما وارد کنند.

سیف الوشلی در پایان اقدام جهانیان در برابر آل سعود را ضروری دانست و گفت: روند سیاسی یمن از چند ماه گذشته تاکنون راکد بوده است، برای به نتیجه رسیدن گفت‌وگوها باید کشورهای غربی در دور بعدی گفت‌وگوها میانجیگری کرده و به سعودی‌ها فشار وارد کنند اما در صورتی که جهانیان همچنان تنها نظاره گر باشند سعودی‌ها به اقدامات تجاوزکارانه خود ادامه خواهند داد.