شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن ضمن قدرانی از مواضع حزب الله در حمایت از ملت مظلوم یمن اعلام کرد که یمنی‎ها هرگز اظهارات سید حسن نصرالله و حق‎گویی وی را در شرایطی که جامعه جهانی مقابل تجاوزات عربستان سکوت اختیار کرده است، فراموش نمی‏‌کنند.

به گزارشMuslimPress؛ درپی حمایت قاطعانه سید حسن نصرالله از مردم یمن درسخنانروز سه شنبه خود، شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن طی بیانیه ای اعلام کرد که ملت یمن قدردان مواضع حزب الله است. در ادامه این بیانیه آمده است که انصارالله در مقابله با حملات آمریکایی، اسرائیلی و سعودی در کنار حزب الله لبنان قرار دارد.

سید حسن نصرالله در سخنرانی روز سه شنبه خود گفته بود: «ملت یمن ملت مظلومی است به گونه ای که مظلومیت آن از ملت فلسطین هم بیشتر است و امروزه هیچ کس مانند ملت یمن مظلوم نیست.»

وی همچنین اعلام کرده بود، یمن جنگ مستقیمی را که عربستان به راه انداخته است، تجربه کرده است. هر کس می خواهد نسبت به این مساله سکوت اختیار کند، سکوت کند، اما ما نمی توانیم نسبت به ارتکاب جنایت های عربستان در یمن ساکت باشیم.

شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن همچنین اقدامشورای همکاری خلیج فارسدر درج نام حزب‌الله در لیست سازمان های تروریستی را محکوم و اعلام کرد که تروریستی خواندن حزب الله از سوی شورای همکاری خدمت مفت و مجانی به رژیم صهیونیستی است.

رسانه‎های رژیم صهیونیستی گزارش دادند که تصمیم شورای همکاری علیه حزب الله برای اسرائیل یک دستاور مهم محسوب می‎شود.

کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس متشکل از شش کشور عربی، روز گذشته(چهارشنبه) حزب الله لبنان را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار دادند.