یک نوجوان ۱۰ ساله روشندل مصری، حافظ کل قرآن کریم به قرائات متواتر دهگانه است.

به گزارشMuslimPressو به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «صدی البلد»؛ «عبدالله عمار محمدالسید»، این کودک نابغه مصری، حافظ کل قرآن کریم به قرائات متواتر دهگانه به دو روش «شاطبیه» و «دره» است و بر احکام تجوید قرآن نیز تسلط کامل دارد.

عبدالله عمار محمد السید که دانش‌آموز کلاس چهارم ابتدایی آموزشگاه‌های وابسته به الازهر است، نعمت بینایی خود را در کودکی از دست داد، اما خداوند متعال بصیرت بالایی به وی اعطا کرده است.

این نوجوان روشندل مصری، مهارت و توانمندی زیادی در حفظ قرآن به‌همراه شماره آیات، احکام تجوید و قرائات دهگانه و نیز آیات متشابه دارد.

«احمد الطیب»، ‌ شیخ الازهر در دفتر خود در مقر مرکز اسلامی الازهر، از این کودک حافظ کل قرآن تقدیر کرد و هزینه تحصیل وی تا پایان مراحل آموزشی و نیز هزینه سفر حج وی به همراه والدین و استاد «محمد حسن»، مربی قرآن او را متقبل شد.

شیخ الازهر همچنین در این دیدار، به تلاوت آیاتی از قرآن کریم توسط این نوجوان مصری گوش فرا داد و تسلط بالای وی بر حفظ و تجوید قرآن و تلاوت قرآن به قرائات متواتر دهگانه را مورد تأکید قرار داد و گفت: این نوجوان روشندل دارای استعدادی فوق‌العاده و شایسته تقدیر و افتخار است.

منبع: ایکنا