حدود ۶۱۶ فلسطینی در کرانه باختری رود اردن و باریکه غزه در ماه فوریه ۲۰۱۶ توسط نیروهای اسرائیلی بازداشت شده اند که ۱۴۰ نفر از بازداشت شدگان کودک و نوجوان بوده اند.

به گزارشMuslimPressو به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین؛ مراکز رسیدگی به امور و اوضاع اسرای فلسطینی از بازداشت ۶۱۶ فلسطینی در کرانه باختری رود اردن و باریکه غزه در ماه فوریه ۲۰۱۶ خبر دادند.

«باشگاه اسیر فلسطینی»، «مرکز حمایت از اسرا و حقوق بشر(الضمیر)» و «مرکز امور اسرا و آزادگان فلسطینی» در گزارشی مشترک اعلام کردند که بیشترین میزان بازداشت ها در استان قدس بوده که ۱۵۸ فلسطینی درآن جا بازداشت شدند.

براساس این گزارش، پس از استان قدس، بیشترین تعداد بازداشت شدگان به ترتیب به استان های «الخلیل»، «نابلس»، «رام الله» و «البیره»، «جنین» و «بیت لحم» مربوط می شود و ۱۴۰ نفر از بازداشت شدگان کودک و نوجوان بوده اند.

دراین گزارش همچنین آمده است که نیروهای رژیم اشغالگر اسرائیل در ماه فوریه گذشته، ۱۶۱ نفر را بر اساس دستور «بازداشت اداری» به اسارت گرفتند که از این تعداد، ۹۲ حکم جدید بوده است و ۴ مورد از این بازداشت ها متعلق به اهالی قدس بوده و یکی از آن برای یک دختر اهل الخلیل به نام «سناء نایف» است که با اضافه شدن این تعداد از اسرای بازداشت اداری، شمار تعداد اسرای بازداشت اداری در زندان های رژیم اشغالگر به حدود ۷۵۰ نفر می رسد.

تعداد اسیران زن فلسطینی به ۶۲ نفر می رسد که ۱۴ نفر از آنان کودک و تعداد نوجوانان و کودکان حدود ۴۰۰ نفر و تعداد بیماران ۷۰۰ اسیر است.

منبع: العالم