تعدادی از مسلمانان میانمار که در یک بیمارستان دولتی بنگلادش بستری هستند، از بیماری‌های مشترک و نادری رنج می‌برند که به گفته خانواده هایشان به دلیل خوردن غذاهای مسموم شیوع پیدا کرده است.

به گزارشMuslimPressو به نقل از خبرگزاری «اراکان»؛ یک مسئول بیمارستان دولتی بنگلادش گفت: تعدادی از بیماران روهینگیایی این بیمارستان که از ایالت اراکان میانمار در این بیمارستان بستری شده‌اند، از بیماری‌های مشترکی رنج می‌برند و نشانه‌های این بیماری‌ها در بین آن‌ها یکی است.

وی افزود: این بیماری با انتشار ویروس در خون و کلیه بیماران همراه است و طی مدت کوتاهی در همه بخش‌های بدن گسترش می‌یابد.

این مسئول بیمارستان دولتی بنگلادش تصریح کرد: خانواده بیمارانی که در این بیمارستان بستری هستند، اعلام کرده‌اند که این بیماری عجیب و نادر به دلیل خوردن غذاهای مسموم شیوع پیدا کرده است.

وی گفت: بنا به گفته خانواده‌های بیماران میانماری بودایی‌ها عامل این مسمومیت بوده و غذاهای آوارگان روهینگیا را قبل از توزیع در چادرهایشان با سم آلوده کرده‌اند.

مسئول بیمارستان دولتی بنگلادش اظهار کرد: اغلب کسانی که به این بیماری مبتلا هستند، زمان زیادی نمی‌توانند مقاومت کنند و پس از چندماه تسلیم مرگ می‌شوند.

گزارش‌های رسیده همچنین حاکی است بوداییان میانمار در جنایت جدید خود، کودکان مسلمان روهینگیایی را در برکه‌های آب غرق می‌کنند.

خبرگزاری اراکان میانمار در این‌باره نوشت: ۳ کودک مسلمان روهینگیایی طی چند روز گذشته توسط افراد ناشناس در برکه آب در ایالت اراکان غرق شدند.

منبع: ایکنا