در حالی که کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس با همکاری عربستان جنگ تمام عیاری را علیه یمن آغاز کرده اند، شورای همکاری خلیج فارس با ادعای اینکه حزب الله لبنان، در عراق، سوریه و یمن دست به اقدامات تحریک آمیز زده است، این گروه را در لیست گروه های تروریستی قرار داد.

به گزارشMuslimPress؛ کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس، «حزب الله لبنان» را در لیست گروه‌های تروریستی قرار دادند.

پیشتر نیز برخی کشورهای شورای همکاری خلیج فارس از جمله عربستان حزب‌ الله را در لیست تروریستی خود قرا داده و هرگونه فعالیت یا همکاری با رهبران و سازمان‌های مرتبط با حزب الله را ممنوع اعلام کرده بودند.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد که این سازمان، همه رهبران، ارگان‌ها و نهادهای وابسته به حزب الله را «تروریستی» می‌داند.

در همین راستا «عبداللطیف بن راشد الزیانی» دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس اعلام کرد: مقرر شد که تمامی فرماندهان، رهبران و سازمان‌های مرتبط و اعضای حزب الله از سوی شش کشور شورای همکاری خلیج فارس در فهرست تروریستی شورا قرار بگیرند و از این پس هرگونه همکاری با آنها در کشورهای عضو، جرم محسوب می‌شود.

وی افزود: این سازمان همه اقدامات لازم برای مبارزه با آنچه تروریسم خوانده را به کار می‌گیرد.

الزیانی افزود که کشورهای عربی عضو شورای همکاری خلیج فارس معتقدند که اقدامات حزب الله برای امنیت عربی تهدید آمیز است.

وی مدعی شده حزب الله جوانان کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس را آموزش داده تا دست به اقدامات تروریستی زده و اقدام به قاچاق مواد منفجره و ایجاد اغتشاش کنند.

دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس ادعا کرده است که حزب الله لبنان، در عراق، سوریه و یمن دست به اقدامات تحریک آمیز زده است.

این درحالی است که کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس با همکاری عربستان جنگ تمام عیاری را علیه یمن آغاز کرده و زیرساخت‌های شهری این کشور را ویران کرده‌اند.

[caption id = " attachment _ ۷۰۹۳۵ " align = " aligncenter " width = " ۴۶۰ "]کشته شدن غیرنظامیان براثر حملات عربستان سعودی و همپیمانانش به یمن[/ caption]

«امارات»، «بحرین»، «عربستان»، «عمان»، «قطر» و «کویت» ۶ عضو شورای همکاری خلیج فارس هستند.

این شورا در ۲۵ می ۱۹۸۱ و با هدف مقابله با آنچه این کشورها «خطر انقلاب اسلامی» می‌نامیدند، تشکیل شد.