یک پژوهشگر مسلمان آمریکایی ضمن حضور در کلیسای «آل سینتس»، با هدف از بین بردن تصورات نادرست علیه اسلام و معرفی آن، برای غیر مسلمانان سخنرانی کرد.

به گزارشMuslimPressو به نقل از پایگاه خبری «Union Leader»؛ «رابرت عزی»، پژوهشگر مسلمان آمریکایی عصر روزگذشته(۹ اسفند / حوت)، در کلیسای «آل سینتس» حضور یافت و به سؤالات شرکت‌کنندگان در این نشست پاسخ داد.

رابرت عزی، عکاس خبری و مقاله‌نویس ساکن شهر اکستر است. او چندین دهه است که در مورد خاورمیانه کار می‌کند و می‌نویسد.

وی از چند سال پیش او شروع به نوشتن و سخن گفتن در مورد اسلام با هدف از بین بردن تصورات نادرست در مورد این دین و ایجاد شناخت نسبت به آن کرد.

«جیمی همیلتن»، کشیش کلیسای آل سینتس در مورد رابرت عزی گفت: هنگامیکه تصمیم گرفته بودم در مورد اسلام بیشتر بدانم به سراغ او رفتم و او کتاب‌های فوق‌العاده‌ای را به من معرفی کرد.

او افزود: شب گذشته نیز عزی در موزه ماریپوزا در پیتربورو سخنرانی کرد. این یک نیاز است. مردم می‌خواهند بیایند و در مورد اسلام بدانند. عزی در مورد تاریخ مسلمانان آمریکا سخن گفت و بعد به سؤالات پاسخ داد.

رابرت عزی در پاسخ به سؤال یکی از شرکت‌کنندگان در مورد پوشش زنان مسلمان گفت: در قرآن به این مسئله اشاره شده؛ یکی خطاب به زنان زمان پیامبر(ص) است و دیگری در مورد محجوبیت سخن می‌گوید و خطابش هم زنان و هم مردان هستند.

رابرت همچنین در مورد تفاسیر قرآن سخن گفت و عنوان کرد که عمده تفاسیر دربردارنده دیدگاه‌های شخصی و اجتماعی مفسران بوده‌اند و این مسئله باید مورد توجه قرار داشته باشد.

او همچنین به سؤالاتی در مورد داعش پاسخ داد و عنوان کرد که دستگیرشدگان این گروه تروریستی حتی نمی‌توانند قرآن بخوانند.

منبع: ایکنا