کهنه سربازان آمریکایی طی راه اندازی کمپین و برگزاری تجمع مقابل بزرگترین مسجد منطقه «نیوانگلند» این کشور، ضمن اظهار شرمندگی از حضور خود در افغانستان و عراق و کشتار مردم بی‌دفاع این کشورها، از دونالد ترامپ و همفکرانش خواستند گسترش نفرت و خشونت علیه مسلمانان را متوقف کنند.

به گزارشMuslimPress؛ کهنه‌سربازان آمریکایی مخالف جنگ، به همت سازمان «کهنه‌سربازان برای صلح» در مقابل بزرگترین مسجد منطقه «نیوانگلند» آمریکا گرد آمدند تا حمایت خود را از مسلمانان اعلام کنند.

شرکت کنندگان در این تجمع که حدود ۲۰۰ نفر بودند، با تجمع در مقابل مرکز فرهنگی جمعیت اسلامی بوستن، رشد فزاینده احساسات ضداسلامی در آمریکا را نتیجه اظهارات تحریک‌کننده «دونالد ترامپ» کاندیداهای ریاست‌جمهوری انتخابات این کشور دانستند.

«باب فانکه»، یک کهنه‌سرباز ارتش آمریکا و مسئول هماهنگی گروه کهنه‌سربازان محلی عنوان کرد: هنگامیکه به آنچه در عرصه رقابت‌های سیاسی انتخاباتی گوش می‌دهید، می‌بینید که اطلاعات غلط بسیار زیادی ارائه و اشتباهات زیادی در مورد این دین به خورد مردم می‌دهند.

وی افزود: آن‌ها از این مسئله مصادره به مطلوب می‌کنند و مردم را می‌ترسانند؛ این سیاست ترس‌افکنی است.

اعضای مسجد مرکز فرهنگی جمعیت اسلامی بوستن از حرکت این سازمان در حمایت از مسلمانان بسیار تحت تأثیر قرار گرفتند.

همچنین کهنه سربازان آمریکایی ضمن اظهار شرمندگی از حضور خود در افغانستان و عراق و کشتار مردم بی‌دفاع این کشورها، از دونالد ترامپ و همفکرانش خواستند گسترش نفرت و خشونت علیه مسلمانان را متوقف کنند.

فعالان این گروه هم‌چنین با راه‌اندازی هشتگ «کهنه سربازان علیه نفرت» از دیگر نظامیان آمریکایی خواستند با ارسال تصاویر خود این اقدامات اسلام‌هراسانه را در فضای مجازی محکوم کنند.

برخی از دست‌نوشته‌های این کهنه‌سربازان در ادامه می‌آید:

* نفرت اصلا خوب نیست، من در کنار مسلمانان ایستاده‌ام.

* من یک جنگجوی حامی صلح هستم، هرگز حامی نفرت نیستم.

* سوء استفاده از سربازان در سخنرانی‌هایتان را متوقف کنید.

* یک کهنه سرباز دیگر حامی مسلمانان؛

* تنفر و ترس جزء ارزش‌های آمریکایی شده‌اند.

* من یک مبارز هستم نه وسیله‌ای برای حمایت از نفرت؛

* سخنرانی درباره گسترش نفرت عواقب بسیار بدی مانند جنگ دارد.

* من در کنار مسلمانان در افغانستان جنگیده‌ام.

لازم به ذکر است، «کهنه‌سربازان برای صلح» سازمانی است که در سال ۱۹۸۵ با مشارکت کهنه‌سربازان ارتش آمریکا که در جنگ جهانی دوم حضور داشتند، تشکیل شد و در راستای جلوگیری از وقوع جنگ فعالیت می‌کند.