یک بانوی افغان که ۱۲ نیروی طالبان را کشته و زخمی کرده بود، از سوی مقام های محلی ولایت «تخار» مورد تقدیر قرار گرفت.

به گزارشMuslimPressو به نقل از خبرگزاری «بخدی»؛ مقام های محلی ولایت «تخار» در شمال افغانستان، زنی را که چندی پیش یکی از فرماندهان طالبان را کشت و شماری از افراد این گروه را زخمی کرده بود، تقدیر کرده اند.

«محمد یاسین ضیا» والی تخار می گوید که این زن به دلیل شجاعتش باید مورد تقدیر قرار بگیرد، به گفته او هر کسی نمی توانند چنین شجاعتی از خود نشان بدهد.

آقای ضیا می گوید که بدون شک این خانم جسور افغان از خود حماسه آفریده و نامش را در تاریخ معاصر کشور به خط زرین نوشته است.

والی تخار به خانواده این خانم اطمینان داده و به تمامی نیروهای امنیتی کشور گفته است که از هیچ نوع همکاری با او دریغ نکنند.

از این خانم هر چند نامی برده نشده است، او روز جمعه تاریخ ۸ حوت / استفند زمانی که گفته می شود طالبان شوهر این بانو را زخمی می کند او از این کار طالبان خشمگین می شود.

«عوض نذیری» فرمانده امنیه ولایت «بغلان» نیز گفته است که طالبان در ولسوالی «دندغوری» زمانی که از شهروندان این ولسوالی مواد خوراکی جمع آوری می کردند شوهر این زن را با شلیک گلوله زخمی کردند.

گفته می شود که در منطقه «خواجه الوان» ولسوالی «دندغوری» واقع در ولایت «بغلان»، طالبان از مردم پول و مواد خوراکی جمع آوری می کردند، طالبان زمانی که به منزل این خانم می رسند شوهرش نه تنها پول نمی دهد بلکه با این کار طالبان مخالفت می کند و سپس طالبان به او شلیک می کنند.

پس از زخمی شدن این مرد، خانم او برای دفاع از شوهرش تفنگ به دست گرفته و پس از چند دقیقه درگیری، یک فرمانده طالبان کشته و ۱۱ تن دیگر از این شورشیان زخمی می شوند.

در همین حال «محمد یاسین ضیا» والی «تخار» لقب زن شجاع را به این خانم داده و گفته است که او از حمایت دولت بخصوص مقام های ولایت تخار برخوردار است.

آقای ضیا به اعضای خانواده این خانم کمک های نقدی نیز کرده و گفته است که خانواده او(خانم) در امنیت کامل به سر می برد.

یک کمیته مردمی نیز از ولایت تخار امروز کمک های نقدی خود را به این خانم رسانده است.

پیش از این نیز، بانویی به نام «ریزه گل» وقتی دید طالبان پسرش را هدف قرار دادند خود در پشت جنگ افزار قرار گرفته و جان ۲۵ طالب را گرفت و چند تن دیگر را زخمی کرده بود.