اکثر آمریکایی ها اطلاعات بسیار کمی در مورد اسلام و مسلمانان دارند. به همین دلیل است که دولت بوش توانست جنگ عراق را به مردم کشورش تحمیل کند.

به گزارشMuslimPress؛ هفته نامه تایم آمریکا در گزارشی نوشت: اسلام هراسی همانند نژاد پرستی است، امه نه به خاطر اینکه اسلام یک نژاد است بلکه به این خاطر که برای اسلام هراسان، «اسلام» همان نقشی را دارد که «نژاد» برای نژاد پرستان دارد. اخیرا لفاظی های گسترده ای در خصوص اسلام، مسلمانان و اسلام هراسی از دهان سیاستمداران آمریکایی از جمله «دونالد ترامپ» و «تد کروز» خارج شده است. توضیحات بسیاری برای این وجود دارد که این سخنان نفرت انگیز از کجا آمده است: گزارش «مرکز ترقی آمریکا» نشان می دهد از برنامه عمدی و حساب شده برای تحریک احساسات ضد مسلمانان خبر می دهد. اما اسلام هراسی همان ابزاری بود که دولت بوش نیز سیاست های خود را با توسل به آن اجرایی می کرد. اکثر آمریکایی ها اطلاعات بسیار کمی در مورد اسلام دارند. همانطور که اخیرا «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا اشاره کرد، آنها حتی یک مسلمان را هم نمی شناسند.(شناخت یک مسلمان بهترین وسیله برای مقابله با تعصبات ضد اسلامی است.) به همین دلیل است که دولت بوش توانست جنگ عراق را به مردم کشورش تحمیل کند.

و این یکی از دلایل اصلی بود که آمریکایی ها برای جنگ با کشوری که به آنها هیچ حمله ای نکرده بودند، متقاعد شدند. بنابراین در حالی که من می توانم به شما بگویم چرا احساسات ضد اسلامی برای مسلمانان بد است، شاید تاثیر گذاری آن بر آمریکایی ها به طور کلی بد باشد.

جنگ عراق جان هزاران آمریکایی را گرفت و هزاران آمریکایی دیگر را زخمی کرد. با دور زدن سازمان ملل، ما بسیاری از سرمایه های اخلاقی مان را از دست دادیم و سابقه مان در سراسر جهان خراب شده است. صدها هزار عراقی کشته شدند، و بسیاری در جهان اسلام هنوز هم تنها امریکا را از این لنز می بینند. با تمرکز بر عراق، که به سرعت از کنترل ما خارج شد، ما افغانستان را رها کردیم که اکنون دوباره به چنگال طالبان افتاده است. اگر چنین اتفاقاتی نمی افتاد، داعش هم ظهور نمی کرد و اکنون که ما می خواهیم از عراق فاصله بگیریم، تهدید داعش به ما چنین اجازه ای نمی دهد.

حدود سه سال پیش، جنگ عراق برای ما حدود دو تریلیون دلار هزینه داشت. کارشناسان پیش بینی کرده اند که این میزان به سرعت طی سال های آینده افزایش یابد. بنابراین بیش از یک دهه است که ما گرفتار هستیم اما هنوز هم از اسلام هراسی بهره برداری سیاسی می کنیم و در عوض آن، به مشکلات واقعی نمی پردازیم.

هنگامی که ما همچنان اسلام را با تندروی مقایسه می کنیم و در این تهدیدات بزرگنمایی می کنیم، داشتن انتخاب های خوب برای ما دشوارتر می شود. آمریکا با چالش های متعددی از جمله نابرابری در درآمد، زیر ساخت های نامناسب، وام های دانشجویی بالا، فقر در دوران کودکی، نژادپرستی سیستماتیک و ساختاری مواجه هستیم که تمرکز بی جا بر اسلام هراسی ما را از آنها غافل می کند.

اسلام هراسی در سال های آتی به تمامی آمریکایی ها آسیب خواهد زد.

منبع: شبستان