از آغاز انتفاضه جدید قدس(انتفاضه سوم) در اواسط اکتبر ۲۰۱۵، دست کم ۱۸۶ فلسطینی در کرانه باختری رود اردن، قدس اشغالی و نوار غزه به شهادت رسیدند و ۱۵۶۴۵ فلسطینی دیگر نیز زخمی شدند.

به گزارشMuslimPressو به نقل از خبرگزاری آناتولی؛ جمعیت هلال احمر فلسطین روز شنبه طی بیانیه ای اعلام کرد: از آغاز انتفاضه قدس(انتفاضه سوم) در اواسط اکتبر گذشته ۱۸۶ فلسطینی شهید شدند و از این تعداد ۴۱ فلسطینی از ابتدای سال ۲۰۱۶ تاکنون به دست نظامیان صهیونیست به شهادت رسیدند.

جمعیت هلال فلسطین افزود: نظامیان صهیونیست از اواسط اکتبر گذشته ۴۱ فلسطینی را در قدس اشغالی، ۵۳ نفر را در شهر الخلیل، ۲۰ تن را در رام الله، ۱۹ نفر را جنین، ۱۰ نفر را در بیت لحم، ۱۰ فلسطینی را در نابلس، سه نفر را درطولکرم، دو نفر را در سلفیت، یک نفر را در قلقیلیه، دو جوان را در اراضی اشغالی سال ۴۸ و ۲۵ فلسطینی را هم در نوار غزه به شهادت رساندند.

بر اساس بیانیه جمعیت هلال احمر فلسطین، از زمان آغاز انتفاضه سوم، ۱۵۶۴۵ فلسطینی در کرانه باختری رود اردن، قدس اشغالی و نوار غزه زخمی شدند و از این تعداد ۱۴۱۸ فلسطینی به ضرب گلوله جنگی، ۳۱۵۳ نفر با گلوله های پلاستیکی زخمی شدند و ۱۰۶۰۸ نفر بر اثر استنشاق گاز سمی دچار مسمومیت شدید، ۴۶۴ فلسطینی در حمله نظامیان اسرائیلی و دو تن دیگر با خودروی صهیونیست ها زخمی شدند.

در همین حال منابع صهیونیستی اعلام کرد از ابتدای نوامبر گذشته ۳۳ اسرائیلی به هلاکت رسیده و ۳۱۱ تن دیگر زخمی شده اند.

منبع: IRIBNEWS