ایالات متحده آمریکا قصد دارد به قربانیان حمله غیر انسانی ارتش خود به بیمارستانی در قندوز افغانستان، تنها ۶ هزار دلار غرامت بدهد!

به گزارشMuslimPressو به نقل از آسوشیتدپرس؛ نمایندگان قربانیان حمله سوم اکتبر آمریکا به بیمارستان سازمان پزشکان بدون مرز اعلام کردند، قرار است آمریکا به خانواده هر یک از کشته شدگان شش هزار دلار و به مجروحان نیز نفری سه هزار دلار می دهد.

۴۶۰ نفر از کارکنان بیمارستان نیز که در زمان این حمله در ساختمان بیمارستان حضور داشتند قرار است مبلغی را به عنوان غرامت دریافت کنند.

در پی حمله ماه اکتبر آمریکا به این بیمارستان، ساختمان بیمارستان به صورت کلی نابود شد و سازمان پزشکان بدون مرز نیز به فعالیت های خود در شهر قندوز پایان داد. این حمله یکی از مرگبارترین حملات به غیرنظامیان افغانستان در جریان نبرد پانزده ساله این کشور محسوب می شود.غرامت ناچیز آمریکا به خانواده قربانیان بیمارستان قندوز!

فاجعه، تنها یک اشتباه بود!؟با وجود جنجال های سیاسی و رسانه ای بسیار، ژنرال جان اف. کمپل فرمانده نیروهای نظامی آمریکا و ناتو در افغانستان این حمله را یک اشتباه خواند!گیلم مولینی، نماینده سازمان پزشکان بدون مرز در افغانستان با اشاره به گفتگوهایی که این سازمان با مقامات ارتش آمریکا درباره موضوع پرداخت غرامت داشته است گفت مبلغ غرامت ها «مضحک» است. به گفته وی، خانواده های زیادی در جریان این حمله آمریکا، تنها نان آور خود را از دست داده اند.

منبع: IRIBNEWS