پارلمان اروپا، طی صدور قطعنامه ای تحت فشار افکار عمومی، فروش سلاح به عربستان سعودی را تحریم کرد.

به گزارشMuslimPress؛ پارلمان اروپا تحت فشار افکار عمومی، قطعنامه ای را علیه تحریم تسلیحاتی رژیم عربستان سعودی تصویب کرد.

یکی از نمایندگان پارلمان اروپا گفت: «یک فاجعه حاصل از دخالت نظامی را در یمن شاهد هستیم که نقش اروپا در آن پنهان نیست، اروپا میلیارد ها دلار تسلیحات به عربستان فروخته که به طور مستقیم باعثوقوع فاجعه یمن شده است.»

در این طرح به طور مشخص از فرانسه، انگلستان، آلمان و اسپانیا به عنوان کشورهایی نامبرده شده که محموله های بزرگی از جنگ افزار را به عربستان صادر کرده اند.

«مانوئل والس»، نخست وزیر فرانسه می گوید: آیا واقعا شوک آور نیست که ما از بستن قرار داد های مالی با عربستان سعودی خوشحال بشویم؟ کشوری که از ابتدای سال ۱۳۴ نفر را گردن زده و با تسلیحات ما مردم یمن، غیرنظامیان و کودکان را بمباران می کند. شوک آور این است که ما برای اقتصاد، صنعت و جلو گیری از بیکاری در کشورمان می جنگیم.

«محمد جواد ظریف»، وزیر امور خارجه ایران، طی سخنانی در پارلمان اروپا(بروکسل) از ناگفته های یمن به اروپایی ها گفت.

وزیر خارجه ایران، گفت: اصولا در یمن، دیگر هدفی برای بمباران باقی نمانده است. به یک کارخانه آرد هفت بار حمله کردند، مراکز درمانی و مدارس را بارها بمباران کرده اند. در یمن دیگر هدفی برای بمباران نمانده است.

آمار ها می گوید که حملات رژیم سعودی به یمن با سکوت و سلاح های غربی، تابه امروز بیش از ۲۳۰۰۰ شهید و زخمی در این کشور برجای گذاشته است.

همچنین، ۷۵۰.۰۰۰ نفر در اروپا با امضای طورماری، از پارلمان اتحادیه اروپا خواسته اند که فروش سلاح های اروپایی به رژیم آل سعود را تحریم کند.