حضور گسترده مردم ایران در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مچلس خبرگان رهبری این کشور، بازتاب گسترده ای را در رسانه های کشورهای مختلف جهان به همراه داشته است.

به گزارشMuslimPress؛ خبرگزاری های «رویترز»، «فرانس پرس»، «آسوشیتدپرس» و شبکه های مختلف خبری از جمله سی‌ ان‌ ان و ان‌ بی‌ بی سی آغاز رأی‌گیری در ایران را در خبری فوری منتشر کردند.

بسیاری از رسانه های بین المللی هم انتخابات ایران را در بخش های خبری و فواصل برنامه های خود پوشش دادند.

«یورونیوز» و «الجزیره انگلیسی» در پوشش زنده انتخابات ایران، حضور مردم این کشور را در پای صندوق های رای چشمگیر توصیف کردند.

شبکه تلویزیونی «بی بی سی عربی» گزارش داد: پس از بسته شدن مراکز رای گیری، شمارش آراء انتخابات در ایران آغاز شد. مقامات ایرانی به علت افزایش استقبال رای دهندگان پنج بار ساعت رای گیری را تمدید کردند.

«سی ان ان» نیز تبلیغات وسیع انتخاباتی در ایران را نشان دهنده اختلاف ارزیابی کرد.

روزنامه «یو اس ای تودی» هم مدعی شد انتخابات ایران با انتخابات آزاد فاصله دارد. این روزنامه نوشت معلوم نیست در این انتخابات طرفداران روحانی از امتیازات توافق هسته‌ای بهره مند شوند.

رسانه های منطقه هم مثل «المیادین»، «المنار» و «الجزیره» هم در گزارش‌های خود حضور گسترده مردم را پوشش دادند. البته برخی خبرگزاری‌ها و شبکه‌های تلویزیونی مثل شبکه العربیه سعودی هم سعی در منفی نشان دادن موضوع انتخابات امروز داشتند.

روزنامه «الاخبار» چاپ لبنان حضور مردم ایران را در دو انتخابات همزمان «حماسه ساز» توصیف کرد.

«العربیه» مدعی شد به هیچ وجه در ایران دموکراسی وجود ندارد و در انتخابات امروز هم اصول و عناصر انتخاباتی وجود ندارد.

شبکه «یورونیوز» هم با پخش گزارشی از وضع اقلیت‌های دینی در ایران، اذعان کرد اقلیت‌های مذهبی با وجود جمعیت کم، در پارلمان ایران نماینده دارند.

خبرنگاران ۲۲ رسانه مختلف فرانسه، شامل ۳۷ خبرنگار و تصویربردار و عکاس، انتخابات روز گذشته را در ایران پوشش خبری دادند.

خبرنگار شبکه تلویزیونی فرانس دو در تهران گفت: در انتخابات ایران شاهد صفهای طولانی بودیم.

شبکه تلویزیونی «الجزیره انگلیسی» گزارش داد، زمان رای گیری در انتخابات ایران به علت روی آوردن رای دهندگان در ساعات پایانی انتخابات چندین بار تمدید شد. جوآنا هال خبرنگار این شبکه از تهران گزارش داد: صفوف رای دهندگان در حوزه های رای گیری در تهران طولانی بود. حضور مردم در این انتخابات گسترده بود.