«حسینعلی امیری»، سخنگوی وزارت کشور ایران اعلام کرد: ۳۳ میلیون نفر در انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی شرکت کرده‌اند که این آمار قطعی نیست و با شمارش شعب اضافه خواهد شد.

به گزارشMuslimPress؛ انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری ایران روز گذشته(جمعه) در سراسر این کشور برگزار شد.

انتخابات که از ساعت ۸ صبح آغاز شده بود و قرار بود تا ساعت ۱۸ به پایان برسد به دلیل حضور گسترده مردم تا ساعت ۲۳:۴۵ دقیقه تمدید شد.

در این دوره انتخابات، ۵۴ میلیون و ۹۱۵ هزار و ۲۴ نفر واجد شرایط رأی دادن بودند که باید نمایندگان خود برای حضور در ساختمان پارلمان ایران از میان ۴ هزار و ۸۴۴ کاندیدا انتخاب می کردند.

«حسینعلی امیری»، سخنگوی وزارت کشور ایران اعلام کرد: از شب گذشته کار شمارش آراء در کلیه نقاط کشور آغاز شده و در ۵۱ هزار و ۷۰۴ شعبه اخذ رای داشته‌ایم. از ۵۱ هزار و ۷۰۴ شعبه، ۴۲ هزار و ۱۶۱ شعبه مربوط به مجلس شورای اسلامی بوده که به اتمام رسیده است. همچنین کار شمارش آرا برای مجلس خبرگان نیز در ۴۴ هزار و ۶۴۷ شعبه اخذ رای پایان یافته است.

وی ادامه داد: براساس آخرین آماری که تا این لحظه به دست ستاد انتخابات کشور رسیده، ۳۳ میلیون نفر در انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی شرکت کرده‌اند که این آمار قطعی نیست و با شمارش شعب اضافه خواهد شد.