رسانه های عربستانی از برکناری «ترکی الدخیل» مدیر شبکه تلویزیونی سعودی «العربیه» درپی پخش برنامه ای درباره «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان خبر دادند.

به گزارشMuslimPressو به نقل از سایت روزنامه سعودی «المرصد»؛ رسانه های گروهی سعودی روز دوشنبه تأکید کردند: درپی پخش فیلم مستندی تحت عنوان «داستان حسن»، ترکی الدخیل از سمت خود به عنوان مدیر شبکه العربیه برکنار و سلمان الدوسری به جای وی تعیین شد.

بر اساس این گزارش، پخش این فیلم مستند درباره زندگی «سید حسن نصر الله» دبیرکل حزب الله لبنان در شبکه العربیه، با انتقادهای گسترده ای در داخل عربستان همراه و این اعتراضها تویتر نیز کشیده شد.

«العربیه از سید حسن نصرالله حمایت می کند، العربیه از پشت به سعودیها خنجر می زند، برکنار کردن ترکی الدخیل» از جمله هشتگهایی بود که در تویتر به راه افتاد.

برخی از کاربران و منتقدان سعودی نیز خواستار بستن شبکه العربیه یا تغییر مدیریت کنونی آن شدند. کابران همچنین محاکمۀ الدخیل به اتهام خیانت را خواستار شدند. برخی نیز به حمایت از او پرداختند.

شبکه سعودی العربیه همواره از حامیان گروه های مسلح در سوریه و عراق بوده، و از منتقدان و مخالفان سرسخت مقاومت است، به همین دلیل است که پخش مستندی از سید حسن نصرالله به شدت مخاطبان این شبکه را شوکه کرد.

شبکه سعودی العربیه، چند روز پیش به هدف اهانت به دبیرکل حزب الله لبنان، مستندی را درباره زندگی و پخش کرد، اما برخلاف انتظار مسئولان این شبکه، این مستند به نفع سید حسن نصرالله بود زیرا تهیه کنندگان آن نتوانستند چیزی علیه سید پیدا کند، لذا فقط به تدوین چند سخنرانی از وی بسنده کردند؛ پخش این مستند باعثعصبانیت شدید مخاطبان این شبکه سعودی شد به صورتیکه شبکه العربیه را متهم کردند که به آنان از پشت «خنجر» زده است.

منبع: العالم