[button color = " blue " link = " http: / / fa. muslimpress. com / wp - content / uploads / ۲۰۱۶/۰۲ / انفجار - تروریستی - در - الزهرا - سوریه. mp۴ " align = " right " target = " _ blank " icon = " momizat - icon - box - add " icon _ color = " #dd۳۳۳۳ "] دانلود[/ button]

دو خودروی بمب‌گذاری شده در محله «الزهرا» در حمص سوریه، منفجر شد که بر اثر آن تاکنون ۴۶ نفر به شهادت رسیدند.

به گزارشMuslimPress؛ انفجار دو خودروی بمب‌گذاری شده در محله «الزهرا» در حمص سوریه دست کم ۴۶ شهید برجای گذاشت.

اما منابع غیر رسمی از شهادت ۸۰ نفر در این حادثه تروریستی خبر می دهند.

بر اثر این دو انفجار تروریستی تاکنون بیش از ۱۰۰ نفر نیز زخمی شدند.

هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این انفجار را بر عهده نگرفته است.

تکمیلی:

خبرنگار شبکه «العالم» اعلام کرد: انفجارهای پیاپی خیابان ۶۰ در شرق منطقه الزهراء به فاصله زمانی اندک از همدیگر به وقوع پیوست، و آمارهای اولیه نشان می دهد که اولین انفجار با یک خودروی گردشگری و دومین انفجار با خودرویی صورت گرفت که درون یک کامیون حمل خودرو قرار داشت.

وی افزود: دومین انفجار شدیدتر از انفجار اول بود و بیش از ۴۶ شهید و ده ها زخمی در میان شهروندان برجای گذاشت و خسارت فراوانی نیز به ساختمان های اطراف خیابان ۶۰ وارد کرد به نحوی که برخی از ساختمان کاملاً تخریب شد و چند خودروی شخصی و اتوبوس نیز آتش گرفت.

خبرنگار العالم افزود: علت تلفات و زخمی های فراوان انفجار دوم این بود که هنگام رفتن دانش آموزان، دانشجویان و کارمندان به مدارس، دانشگاه ها و ادارات به وقوع پیوست.

وی خاطرنشان کرد: نیروهای امنیتی محل انفجارها را محاصره کرده اند تا تروریستها پس از تجمع کادر پزشکی و مردم اقدام به اجرای حمله تروریستی دیگری نکنند.