هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد، از تخریب و مصادره ۲۸۳ خانه و ساختارهای دیگر متعلق به فلسطینی‌ها در سال جدید میلادی که آوارگی ۴۰۴ نفر از جمله ۲۱۹ کودک را در پی داشته است، خبر داد.

به گزارشMuslimPress؛ «رابرت پایپر»، هماهنگ‌کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد، طی بیانیه ای اعلام کرد: نظامیان ارتش اسرائیل ازابتدای سال جاری میلادی و تنها طی ۶ هفته، ۲۹۳ ساختمان متعلق به فلسطینیان را تخریب کرده اند؛ بخشی از این واحدهای تخریب شده، ساختمان های هستند که از سوی سازمان‎های اروپایی برای فلسطینیان ساخته شده است.

براساس این بیانیه، بطورمیانگین درهرهفته ۴۹ واحد مسکونی فلسطینیان از ابتدای سال ۲۰۱۶ تخریب شده است و این در حالی است که طی سال ۲۰۱۵ اسرائیل ۴۴۷ ساختمان متعلق به فلسطینیان را در کرانه اشغالی باختری تخریب کرده است.

در پی تخریب منازل فلسطینیان بدست نظامیان اسرائیلی طی ۶ هفته گذشته، ۴۸۰ فلسطینی مجبور به ترک خانه هایشان شده اند که تعداد ۲۲۰ نفر آنها کودک می باشند.

[caption id = " attachment _ ۷۰۲۱۸ " align = " aligncenter " width = " ۴۸۰ "]روبرت پایپر هماهنگ کننده کمک های بشر دوستانه سازمان ملل متحد[/ caption]

بیشتر تخریب‌ها به این بهانه واهی که این فلسطینی‌ها اجازه ساخت و ساز نداشتند، صورت گرفته است.

بر اساس آخرین گزارش دفتر سازمان ملل برای هماهنگی امور بشردوستانه، اسرائیل با تخریب و مصادره ۲۸۳ خانه و ساختارهای دیگر متعلق به فلسطینی‌ها باعثآوارگی ۴۰۴ فلسطینی از جمله ۲۱۹ کودک شده است.

این تخریب‌ها همچنین ۱۱۵۰ فلسطینی دیگر را تحت تأثیر قرار داده است که به این ترتیب منابع درآمدی خود را از دست دادند.

رابرت پایپر از اسرائیل خواست حقوق فلسطینی‌ها را برای داشتن خانه‌ای مناسب و دریافت کمک بشردوستانه محترم بشمارد.

«بان کی مون»، دبیرکل سازمان ملل متحد پیش‌تر اعلام کرده بود که سیاست‌های اسرائیلی‌ها در کرانه باختری رود اردن محدود کننده و تبعیض آمیز هستند.