مسلمانان ایالت «میزوری» آمریکا با تجمع مقابل ساختمان کنگره این ایالت با سر دادن شعار «اتحاد علیه نفرت» از قانونگذاران خواستند با روند روبه‌رشد اسلام‌هراسی مقابله کنند.

به گزارشMuslimPressو به نقل از پایگاه خبری «abc۱۷»؛ مسلمانان ایالت «میزوری» آمریکا روز گذشته(سه شنبه) با راه‌اندازی تظاهرات در مقابل ساختمان کنگره این ایالت از قانونگذاران خواستند با روند روبه‌رشد اسلام‌هراسی مقابله کنند.

این راهپیمایی عصر سه‌شنبه از سوی شورای روابط اسلامی آمریکایی، شعبه شهر «سنت لوئیز» برگزار شد.

صدها نفر از مسلمانان و پیروان سایر ادیان در ایالت میزوری در مقابل ساختمان کنگره جمع شدند و شعار «اتحاد علیه نفرت» را سر دادند.

[caption id = " attachment _ ۷۰۱۵۰ " align = " aligncenter " width = " ۶۰۰ "]«فیضان سید»، مدیر اجرایی شورای روابط اسلامی آمریکایی در «سنت‌ لوئیز»[/ caption]

«فیضان سید»، مدیر اجرایی شورای روابط اسلامی آمریکایی در «سنت‌ لوئیز» گفت: انتظار داریم که قانونگذاران روند افزایشی اسلام‌هراسی را مد نظر قرار دهند و با سخن گفتن در نکوهش آن و رأی منفی دادن به لوایح تشدیدکننده این وضعیت، از گسترش آن جلوگیری کنند.

سید گفت: این تظاهرات تنها برای جوامع اسلامی نیست بلکه برای آزادی‌های دینی پیروان همه ادیان است. امروز مسئله در مورد مسلمانان است اما فردا ممکن است در مورد یهودیان، هندوها و دیگر اقلیت‌ها باشد.

در این برنامه رهبران جوامع مختلف از بخش‌های مختلف ایالت میزوری به سخنرانی پرداختند.

شورای روابط اسلامی آمریکایی بزرگترین سازمان حامی آزادی‌های مدنی مسلمانان در آمریکا است و با هدف ارتقای شناخت اسلام، تشویق گفت‌‌وگو، توانمندسازی مسلمانان آمریکا و ایجاد ائتلاف‌ها برای توسعه عدالت و شناخت متقابل فعالیت می‌کند.

در هفته‌های گذشته نیز مسلمانان برخی دیگر از ایالت‌های آمریکا علیه گسترش موج اسلام‌هراسی در این کشور تظاهرات کرده‌اند.

ترجمه: ایکنا