دانشجویان دانشگاه «فلوریدا» آمریکا ضمن شرکت در برنامه روز حجاب، برای اولین بار حجاب اسلامی را امتحان کردند.

به گزارشMuslimPressو به نقل از پایگاه خبری «Alligator»؛ تعدادی از دانشجویان دانشگاه «فلوریدا» آمریکا به مناسبت ماه گرامیداشت اسلام که از سوی دانشجویان مسلمان در این دانشگاه برگزار شده، ضمن شرکت در برنامه روز حجاب، برای اولین بار حجاب اسلامی را امتحان کردند.

«مریلین رزندیز»، دانشجوی میکروبیولوژی و سلول‌شناسی، یکی از دانشجویان دانشگاه فلوریدا است که دیروز برای اولین بار حجاب را امتحان کرد.

رزندیز گفت: به سرعت به حجاب عادت کردم و بقیه روز را با آن گذراندم. بعضی از مردم نگاه‌های متفاوتی به من می‌کردند اما من توجهی نداشتم.

الیاس، دیگر دانشجوی رشته میکروبیولوژی گفت: من هر روز حجاب به سر می‌گذارم و به دانشجویانی که علاقمند هستند هم کمک می‌کنم تا حجاب را امتحان کنند.

این دانشجوی ۲۰ ساله گفت: این کار یک دیدگاه درونی به افراد می‌دهد و بار دیگر که دختری را با حجاب دیدند احساس نزدیکی بیشتری با او می‌کنند.

ماه گرامیداشت اسلام امسال برای چهارمین سال در دانشگاه فلوریدا برگزار شده و دانشجویان در طول این ماه با برپایی برنامه‌های مختلف به معرفی بیشتر اسلام و مسلمانان می‌پردازد.

برنامه «زن در اسلام، روز حجاب» یکی از برنامه‌های این ماه بود که دیروز در دانشگاه فلوریدا برپا شد.

این ماه با شعار «از چارلستون تا چپل هیل: مقابله با اسلام‌هراسی و بی‌عدالتی نژادی» در حال برگزاری است و در آن نمایشگاه‌ها، نشست‌ها، برنامه‌های آموزشی و ‌جلسات گفت‌وگو و پرسش و پاسخ از سوی دانشجویان مسلمان برگزار می‌شود.

دیروز همچنین «سوزی اسمائیل»، نویسنده و استاد مدعو دانشگاه «دوری» نیز به سخنرانی در مورد حجاب در سنت اسلامی پرداخت.

منبع: ایکنا