ویدئویی منتشر شده است که نشان می‌دهد یک نظامی اسرائیلی در اقدامی خشونت‌بار یک مرد معلول را از روی ویلچرش به زمین می‌اندازد.

به گزارشMuslimPressو به نقل از «PressTV»؛ این حادثۀ دردناک هنگامی رخ داد که این مرد معلول در تلاش برای کمک به یک دختر ۱۴ سالۀ فلسطینی بود که نظامیان اسرائیلی به وی شلیک کرده و به انتظار مرگش نشسته بودند.

اسرائیلی‌ها برای دور کردن این مرد معلول از صحنۀ قتل این دختر به خشونت متوسل شدند و هنگامی که مرد حاضر نشد از محل حادثه فاصله بگیرد، یک نظامی اسرائیلی وی را به زمین انداخت.

فلسطینیانی که شاهد ماجرا بودند برای کمک به این معلول شتافتند، اما یک نظامی تفنگش را به سمت مردم نشانه گرفت و دیگر نظامیان نارنجک صوتی به میان جمعیت پرتاب کردند.

نظامیان اسرائیلی عصر یکشنبه(۲۵ بهمن / دلو) یاسمین رشاد الزرو التمیمیِ ۱۴ ساله را در نزدیکی «گذرگاه ۱۶۰» در اطراف حرم ابراهیمی در شهر الخلیل در کرانه باختری اشغالی کشتند.

نظامیان اسرائیلی مانع امداد رسانی به نوجوان ۱۴ سالۀ فلسطینی شدند.

این نوجوان فلسطینی پس از اصابت گلوله مدتی روی زمین افتاده بود و خونریزی می‌کرد اما نظامیان اسرائیلی مانع امدادرسانی به وی شدند. اسرائیلی‌ها مدعی هستند که این دختر قصد داشته با چاقو به یک نظامی اسرائیلی حمله کند.

«عیسی عمرو»، هماهنگ کننده گروه جوانان مخالف شهرک سازی در گفت‌وگو با روزنامۀ انگلیسی تلگراف گفت: «مردم می‌خواستند جان این دختر را نجات دهند و یک آمبولانس فلسطینی را به صحنه بفرستند.»

وی افزود: «پلیس مانع رسیدن تمامی این افراد به او شد و از ارائۀ درمان به این دختر نیز خودداری کرد. مردی که بر روی ویلچر نشسته بود می‌خواست خود را به آن دختر برساند، اما او را به زمین انداختند.»