نیروهای امنیتی حکومت بحرین روز گذشته(یکشنبه) با خودرو و تجهیزات کامل به سرکوب و متفرق کردن تظاهر کنندگانی پرداختند که همزمان با سالگرد آغاز انقلاب خود در مناطق مختلف بحرین تجمع کرده و دست به تظاهرات گسترده زده بودند.

به گزارشMuslimPressو به نقل از «العالم»؛ مردم بحرین همزمان با سالگرد آغاز انقلاب خود موسوم به انقلاب چهارده فوریه سال ۲۰۱۱ تظاهرات و اعتراض های متعددی تحت عنوان «نافرمانی مدنی النمر» را در گوشه و کنار این کشور برگزار کردند.

نیروهای امنیتی آل خلیفه که شامل عوامل خارجی نیز بودند، علاوه بر حمله به تظاهر کنندگان در پایتخت و سایر شهرها و روستاها، با هجوم به منازل درصدد تلافی حضور گسترده مردم در صحنه تظاهرات برآمده اند.

بر اساس گزارش های منتشر شده کاربران در شبکه های اجتماعی، نظامیان و نیروهای امنیتی برای سرکوب انقلابیون از نیرو و تجهیزات کامل، از جمله بالگرد، استفاده کردند.

مقام های وابسته به حکومت بحرین دستور ایجاد ده ها پست بازرسی را صادر کرده و نیروهای امنیتی هم با سرکوب تظاهرات کنندگان و ایجاد درگیری به سوی آنان گازهای سمی و گلوله شلیک می کنند.

این درحالیست که انقلابیون با شکستن موانع ایجاد شده توسط نیروهای آل خلیفه و ایجاد موانع در برابر حرکت خودروهای زرهی نیروهای امنیتی و پلیس به سمت میدان شهدا شهر منامه حرکت کردند و با وسایل و امکانات مختلف مانع نفوذ نیروها به صفوف تظاهرکنندگان در بخش هایی از منامه و سایر شهرها شده اند.

تظاهر کنندگان بحرینی با سردادن شعارهایی، سرنگونی حکومت آل خلیفه، محاکمه عوامل خون های ریخته شده و آزادی زندانیان سیاسی را خواستار شدند.