دولت سوریه با ارسال نامه‌ای به سازمان ملل متحد اعلام کرده است که حملات توپخانه‌ای ترکیه در خاک سوریه «حمایت مستقیم از گروه‌های تروریستی» است.

به گزارشMuslimPressو به نقل از «PressTV»؛ آنکارا مناطقی را که کُردهای سوریه طی روزهای گذشته در شمال این کشور از تروریست‌ها بازپس گرفتند، هدف حملات توپخانه‌ای خود قرار داده است.

درهمین راستا، دولت سوریه با ارسال نامه‌ای به سازمان ملل متحد اعلام کرده است که حملات توپخانه‌ای ترکیه در خاک سوریه «حمایت مستقیم از گروه‌های تروریستی» ارسال کرده است.

دولت سوریه همچنین در این نامه اظهارات اخیر احمد داوود اوغلو، نخست وزیر ترکیه را محکوم کرده و آن‌ها را «دخالت آشکار» در امور سوریه دانست.

براساس تازه‌ترین گزارش‌ها در روز یکشنبه(۲۵ بهمن / دلو) توپخانه‌های مواضع ارتش سوریه را در منطقۀ کوهستانی العالیه در شمال غرب استان لاذقیه هدف قرار دادند.

این در حالیست که نظامیان ترکیه پیش از این به نیروهای کرد و ارتش سوریه در استان حلب حمله کرده بودند.

یک منبع نظامی ترکیه روز شنبه(۲۴ بهمن / دلو) گفت: «نیروهای مسلح ترکیه با آتش توپخانه مواضع شبه‌نظامیان حزب اتحاد دموکراتیک را در اعزاز هدف قرار دادند.»

هشدار کردها به ترکیهرهبر حزب اتحاد دموکراتیک کردهای سوریه روز یکشنبه دربارۀ هرگونه تجاوز ترکیه به خاک کشورش هشدار داد.

صالح مسلم ضمن مخالفت شدید با درخواست داود اغلو، متذکر شد مردم سوریه در برابر هرگونه تجاوز ترک‌ها به خاک کشورشان مقاومت خواهند کرد.

داوود اغلو پیشتر خواهان عقب نشینی «بی‌درنگ» نیروهای حزب اتحاد دموکراتیک از «شهر اعزاز و مناطق اطراف آن» شده بود. این مناطق در نزدیکی مرز ترکیه قرار دارند.

مسلم به خبرگزاری رویترز گفت دولت آنکارا حق ندارد در مسائل داخلی سوریه دخالت کند.

وی افزود ارتش ترکیه روز شنبه فرودگاه نظامی مِنگ را که هفته گذشته تحت کنترل نیروهای کرد در آمد، زیر آتش توپخانه گرفت. این فرودگاه پیش از این در اختیار تروریست‌های جبهه النصره بود.