همسر دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین گفت: «شیخ علی سلمان» با ارسال پیامهایی برای مردم از طریق من یا توئیترش همچنان نیرو محرکه انقلاب بحرین است.

به گزارشMuslimPressو به نقل از «خبرگزاری رسا»؛ «علیاء رضی سلمان» همسر «شیخ علی سلمان» دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین با بیان اینکه محاکمه همسرش محاکمه‌ای سیاسی است، گفت: بازداشت شیخ علی سلمان ظلم بزرگی است و نباید حتی یک دقیقه هم ادامه یابد و این در حالی است که یک سال و چهل و هفت روز از بازداشت او می‌گذرد.

وی تاکید کرد که شیخ سلمان با ارسال پیامهایی برای مردم از طریق من یا توئیترش همچنان نیرو محرکه انقلاب بحرین است، اما مقامات رژیم اخیرا مانع از فعالیت توئیتری او شده‌اند و در ملاقات اخیری که با همسرم داشتم او حرف نزد تا او در تنگنا نیفتد.

علیاء رضی درباره اوضاع شیخ علی سلمان در زندان گفت که رژیم شیخ علی سلمان را در تنگناهای زیادی قرار داده است. مقامات زندان مانع از ورود و خروج هرگونه برگه ‌یا سندی از محل زندان شیخ علی سلمان می شوند.

وی اظهار داشت که کشمکش های سیاسی داخلی و منطقه ای بر محاکمه شیخ علی سلمان حکم فرما است. روند محاکمه شیخ علی سلمان از ابتدا و تاکنون نشان دهنده افق تاریکی است، زیرا دادستانی همچنان قصد دارد سنگین ترین اتهامات از جمله اتهام سرنگونی نظام را به شیخ علی سلمان وارد کند.

همسر شیخ علی سلمان تاکید کرد که ملت بحرین صبور و مقاوم است و به انقلابش که پنجمین سالروز آن را گرامی‌ می دارد ادامه می دهد و پیروزی در راه است.

وی گفت: رژیم بحرین خانواده ام را مجازات می کند. دختر کوچکم ۴۰ روزه بود که پدرش بازداشت شد، اما تا امروز که بیش از یک سال و یک ماه از بازداشت شیخ علی سلمان می گذرد، از تابعیت بحرینی محروم است. مقامات رژیم هر روز بهانه ای جدید می گیرند.

همسر شیخ علی سلمان به سختی‌هایی که در سایه نبود پدر از منزل با وجود بچه‌های خردسال با آن مواجه است اشاره کرد و گفت که تلاش می‌کند هم پدر باشد و هم مادر. علیاء رضی درباره نقش زن بحرینی در حرکت مردمی این کشور گفت نقش زن در درجه اول حمایت از مرد و تشویق خانواده‌های بازداشت شدگان به صبر و ایستادگی و درجه بعدی شرکت در راهپیمایی ها و اعتراضات است.

بحرین از ۱۴ فوریه سال ۲۰۱۱ شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل‌خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند. این درخواست‌ها با سرکوبگری رژیم بحرین با همدستی برخی کشورهای عربی از جمله عربستان روبه‌رو شده است.

رژیم آل خلیفه اوایل تیر / سرطان امسال، شیخ سلمان را به اتهام تحریک مردم یمن برای تغییر نظام حاکم در این کشور با توسل به زور، به ۴ سال زندان محکوم کرد.