جامعه اسلامی آگوستا در ایالت «جورجیا» آمریکا، به مناسبت چهلمین سالگرد افتتاح مرکز اسلامی و مسجد این شهر، از عموم مردم برای شرکت در مراسم جشن که روز شنبه پیش رو بر گزار می شود، دعوت به عمل آورده است.

به گزارشMuslimPressو به نقل از newstimes. augusta. com؛ جامعه اسلامی «آگوستا» در ایالت جورجیا آمریکا، به مناسبت چهلمین سالگرد افتتاح مرکز اسلامی و مسجد این شهر، از عموم مردم برای شرکت در مراسم جشن که روز شنبه پیش رو بر گزار می شود، دعوت به عمل آورده است. در این روز جشن درهای باز در این مسجد با مشارکت اعضای مسلمان و غیرمسلمان شهر آگوستا برگزار خواهد شد.

دکتر «ندیم گیل»، مدیر مرکز اسلامی آگوستا این نشست را یکی از برنامه‌های مربوط به چهلمین سالگرد گشایش این مرکز دانسته که هدف از برگزاری این مراسم، ایجاد رابطه گسترده‌تر با مردم جامعه عنوان شده تا مردم به ارتباط عمیق مسلمانان در این ناحیه بیشتر آگاه شوند.

دکتر گیل، پزشک و متخصص سرطان که با مرکز مراقبت‌های درمان سرطان کارولینا همکاری می‌کند، در این خصوص می‌گوید: بیشتر مردم نمی‌دانند که جامعه مسلمانان از مدت‌ها پیش در این شهر زندگی‌کرده‌اند.

دکتر گیل در ادامه سخنانش گفت: اینجا مکانی استثنایی است، بسیاری از مسلمانان معتقد که در این ناحیه زندگی می‌کنند مانند خود من افرادی تحصیل کرده، اساتید دانشگاهی، پزشک، محققان علم پزشکی، مهندسین و تجار سرشناس هستند و این خانواده‌های مسلمان می‌خواهند فرزندانشان را در محیط سالمی پرورش دهند.

به گفته دکتر گیل، مرکز اسلامی آگوستا ۴۰ سال پیش به همت خانواده‌های مسلمان این منطقه ایجاد شده و در حال حاضر ۴۰۰ خانواده مسلمان با ۳۵ ملیت مختلف، در این منطقه برای برگزاری مراسم نماز و نیایش به این مسجد مراجعه می‌کنند.

در مراسم درهای باز مسجد در روز شنبه، قرار است در تور بازدید از مرکز اسلامی، سخنرانی‌ها و ارائه‌های آموزشی درباره اسلام و تاریخ اسلام برگزار شده و غذاهای سنتی اسلامی از سرتاسر دنیا به نمایش گذاشته شود. بعلاوه مدعوین می‌توانند از قرآن‌های‌ دست نویس نفیس و تاریخی موجود در این مرکز بازدید به عمل آورند.