دادگاهی در بحرین چهار شهروند این کشور را به اتهام برپایی تظاهرات علیه رژیم آل خلیفه و حمله به مرکز پلیس به ۱۰ سال حبس محکوم کرده است.

به گزارشMuslimPressو به نقل از «PressTV»؛ خبرگزاری «منامه پست» در حالی این خبر را اعلام کرد که سازمان اروپایی - بحرینی حقوق بشر نیز بازداشت احمد الفردان، خبرنگار بحرینی به اتهام تلاش برای برپایی تظاهرات را محکوم کرد و آن را نشانه سرکوب آزادی اندیشه و بیان دانست.

این سازمان همچنین آزادی فوری الفردان و دیگر اصحاب رسانه و پایان دادن به بدرفتاری و شکنجۀ آنها را خواستار شد.

رژِیم بحرین بسیاری از خبرنگاران را به اتهام وابستگی به گروه‌های تروریستی بازداشت کرده است.

از طرفی مرکز بین‌المللی حمایت از حقوق و آزادی وابسته به ائتلاف دادگاه کیفری بین المللی نیز آزادی محمد پرویز از مخالفان برجسته بحرینی را خواستار شد.

این نهاد ضمن درخواست از سازمان‌های بین‌المللی و منطقه‌ای حقوق بشری برای به کار گرفتن تمام تلاش خود در زمینه دفاع از حقوق بشر در بحرین، از مقام‌های این کشور خواست با آزادی این فعال بحرینی که با مریضی و مشکلات جسمی روبه‌رو است، مخالفت نکنند.

این در حالی است که بسیاری از فعالان حقوقی بحرین بر ضرورت اصلاح سیستم قضایی این کشور تأکید کرده‌اند.

به گزارش مرکز حقوق بشر بحرین، رژیم منامه در هفته گذشته ۳۴ شهروند بحرینی از جمله سه کودک و یک زن را به طور خودسرانه بازداشت کرده است.

این مرکز افزون بر این در بیانیه‌ای اعلام کرد: «۱۸ شهروند بحرینی از جمله خالد عبدالعال، نماینده سابق پارلمان و زینب الخواجه، حقوقدان به دلیل فعالیت سیاسی در مجموع به ۴۰ سال زندان محکوم شدند.»

هزاران معترض بحرینی از بهمن ۸۹ با برپایی تظاهرات، اجتماع و اعتراض در خیابان‌های این کشور، اصلاحات سیاسی، برقراری دموکراسی و کناره‌گیری خاندان آل خلیفه از قدرت را خواستار شده‌اند.

در ناآرامی‌های بحرین تاکنون ده‌ها نفر کشته شده و هزاران نفر زخمی و یا روانه زندان شده‌اند.