«کریم عبدالجبار» اسطوره بسکتبال آمریکا گفت: قرآن کریم ما را به تلاش برای ایجاد صلح و انجام کارهای نیک و پسندیده ترغیب می‌کند.

به گزارشMuslimPress؛ «فردیناند لوییس آلسیندور جی. آر»، بسکتبالیست مشهور آمریکا که پس از تشرف به دین اسلام نام خود را به «کریم عبدالجبار» تغییر داد، گفت: قرآن کریم مردم را به تلاش برای تحقق صلح و انجام کارهای نیک و پسندیده که منجر به احترام متقابل می‌شود، ترغیب می‌کند.

وی در گفت‌و‌گو با برنامه «GPC» شبکه «سی ان ان»، در پاسخ به پرسشی مبنی بر این که برخی مغرضانه دین مبین اسلام را به دین خشونت توصیف و به نژادپرستی تحریک می‌کنند، گفت: برخی از این موضوعات که درباره اسلام گفته می‌شود، به مسائل تاریخی زمان پیامبر(ص) برمی‌گردد، در صورتی‌ که اگر نسبت به این مسئله آگاه نباشی در تفسیر آیات قرآن به اشتباه خواهی افتاد».

اسطوره بسکتبال آمریکا عنوان کرد: هنگامی که دانشجوی دانشگاه «UCLA»(از معتبرترین دانشگاه‌های تحقیقاتی عمومی آمریکا) بودم؛ پس از مطالعه زندگینامه «مالکوم ایکس»، رهبر مسلمان سیاهپوست آمریکا و فعال مسلمان حقوق بشر به تحقیق درباره دین مبین اسلام پرداختم.

گفتنی است، فردیناند لوییس آلسیندور جی. آر، در ۱۶ آوریل ۱۹۴۷ در «منهتن» نیویورک به دنیا آمد، وی پس از پذیرفتن دین اسلام، نام خود را به «کریم عبدالجبار» تغییر داد.

کریم عبدالجبار، بسکتبالیست مشهور تیم‌های «میلواکی باکس» و «لس آنجلس لیکرز» بود که هم اکنون از بسکتبال خداحافظی کرده و در پلیس امنیتی آمریکا استخدام شده است.

منبع: ایکنا