رئیس جمهوری اسلامی ایران به خانواده شهدای صنعت هسته‌ای این کشور و نیز ۲۸ نفر از اعضای تیم مذاکره کننده نشان‌های لیاقت، خدمت و لوح یادمان زرین اهدا کرد.

به گزارشMuslimPress؛ دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران طی مراسمی از خانواده شهدای صنعت هسته‌ای این کشور تقدیر کرد.

روحانی در این مراسم به خانواده های شهیدان احمدی روشن، شهریاری، علیمحمدی، رضایی نژاد و قشقایی لوح یادمان زرین اهدا کرده و از فداکاری و ایثارگری این شهیدان تجلیل نمود.

همچنین در جریان مراسم تجلیل از خانواده های شهدای صنعت هسته ای ایران، دکتر حسن روحانی از اعضای تیم مذاکره کننده این کشور نیز تقدیر نمود.

در همین راستا، رئیس جمهوری اسلامی ایران به دکتر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه این کشور نشان درجه یک لیاقت و مدیریت اهدا نمود.

دکتر حسن روحانی همچنین به دکتر علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران نشان درجه یک شجاعت، به سردار دهقان وزیر دفاع این کشور نشان درجه یک شجاعت و به سایر اعضای تیم مذاکره کننده در بخش‌های دیپلماتیک، حقوقی و فنی نشان‌های درجه دو لیاقت، درجه سه خدمت و لوح زرین سپاس اهدا کرد.

رئیس جمهوری اسلامی ایران در این مراسم گفت: روزی که مردم پرچم تعامل سازنده را به کاروان تدبیر و امید سپردند، آن روز عزم کردند که در میدان مذاکره نیز همچون میدان صبر و مقاومت پیروز و سرافراز بیرون بیایند.

دکتر ظریف نیز پس از دریافت نشان درجه یک لیاقت گفت: آنچه باعثشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای بتواند این وظیفه را به انجام برساند هوشیاری و مقاومت ملت ایران بود که حربه تحریم را ناکارآمد کرد و قدرت‌های بزرگ جهان را به تکریم واداشت.

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران افزود: این افتخار را مدیون شهدای انقلاب و شهدای هسته‌ای و پیام راستین انقلاب و یادگار واقعی امام راحل هستیم؛ امامی که به ما آموختند که خود را باور کنیم و در برابر قدرت‌های جهانی نه از مقاومت و نه از مذاکره بهراسیم.

ظریف اظهارداشت: معتقدم بزرگترین نشان افتخار از آن مردم بزرگ ایران است.