هواپیماهای سعودی در ۲۴ ساعت گذشته در چندین نوبت پایتخت یمن را بمباران کردند، از سوی دیگر مراکز تجمع متجاوزان و مزدوران سعودی در یمن همچنان در تیررس موشک‌های توچکای رزمندگان یمنی است.
به گزارشMuslimPress؛ ظرف ۲۴ ساعت گذشته هواپیماهای دشمن سعودی مناطق مختلف پایتخت یمن را در بیش از ۱۰ نوبت بمباران کردند.

این منابع تاکید کردند: نیروی هوایی دشمن سعودی - آمریکایی - صهیونیستی پایگاه هوایی «الدیلمی» در شمال صنعا و پادگان «السواد» در سنحان در جنوب پایتخت را هدف گرفت.

به گفته این منابع در ادامه جنایات عربستان در حق ملت یمن هواپیماهای این رژیم منطقه‌ای در شهر نهم و دو منطقه القرن و الرزوه را نیز بمباران کردند.

این در حالی است که شلیک غافلگیرانه موشک‌های بالستیک توچکا از سوی مبارزان یمنی لرزه بر اندام متجاوزان و مزدوران سعودی انداخته است.

در استان مأرب بیش از دویست و پنجاه متجاوز و مزدور سعودی از جمله افسرانی اماراتی و سعودی و فرماندهان مزدوران عربستان در حمله اخیر به پادگان ماس کشته یا زخمی شدند.

یک منبع نظامی یمنی به خبرنگار فارس خبر داد، در حمله پنجشنبه شب گذشته به پادگان ماس بیش از یکصد تن از مزدوران سعودی از ملیت‌های مختلف به هلاکت رسیدند که از جمله آنها ۱۰ افسر اماراتی و سعودی و فرماندهان مزدوران آنها بود کما اینکه بیش از یکصد و پنجاه تن دیگر هم زخمی شدند.

این منبع افزود: در حمله موشک توچکا به پادگان ماس در مأرب همچنین ۳۰ خودروی زرهی و شش کامیون حامل مهمات و شماری از توپخانه‌های متحرک دشمن سعودی منهدم شدند.

پادگان ماس بین استان مأرب و الجوف پس از اینکه به مرکز تجمع متجاوزان و مزدوران سعودی تبدیل شده بود پنجشنبه شب هدف حمله موشک بالستیک یگان موشکی یمن قرار گرفت.

حمله موشکی به پادگان ماس از لحاظ زمانی و مکانی یک عملیات نظامی هوشمندانه و برنامه‌ریزی شده‌ بود، چرا که این پادگان در مدت اخیر به مرکز تجمع نیروها برای انجام عملیات نظامی علیه منطقه فرضه نهم در استان صنعا تبدیل شده بود اما دشمن سعودی تاکنون موفق به نفوذ زمینی به آنجا نشده است.

این چهارمین موشک توچکایی است که پادگان‌های متجاوزان و مزدوران سعودی را در مأرب هدف می‌گیرد، پیش از آن پادگان‌های صافر، تداوین و البیرق هدف حمله موشک توچکا مبارزان یمنی قرار گرفته بود.

حمله موشکی به پادگان ماس تنها چند روز پس از حمله مشابه آن به تجمع متجاوزان و مزدوران سعودی در پایگاه هوایی العند در استان لحج صورت گرفت که صدها کشته و زخمی برجای گذاشت و خسارت سنگینی به صفوف دشمن وارد کرد.

حمله موشکی به پایگاه العند همچنین با انهدام ده‌ها خودروی زرهی، تانک و تجهیزات نظامی دشمن از حمله هواپیماهای آپاچی و تایفون آن، سامانه دفاع هوایی، انبارهای اسلحه و تانکرهای سوخت همراه بود.

اوکراین در زمان فروپاشی اتحاد شوروی، ۵۰۰ توچکا از شوروی به ارثبرد که برخی از آنها را به کشورهای یمن، سوریه و ارمنستان صادر کرد، یمنی‌ها نیز در سال جاری بر اساس فیلمی که منتشر کردند، چند بار از موشک توچکا علیه عربستان و مزدوران آن استفاده کردند.

عربستان و ۹ کشور عربی دیگر به جز عمان از ششم فروردین حملات هوایی و دریایی علیه گروه مقاومت مردمی یمن را آغاز کردند و تاکنون بیشتر تاسیسات زیربنایی، خدماتی، بیمارستان‌ها و مدارس و حتی منازل مردم این کشور را بمباران کرده‌اند که در اثر آن بیش از پنج هزار یمنی از جمله صدها زن و کودک کشته شده‌اند.

منبع: فارس