مراسم گرامیداشت روز جهانی حجاب با هدف برگزاری گفت‌وگوی آزاد در مورد پوشش اسلامی و پاسخ دادن به سوالات غیرمسلمانان در مورد حجاب اسلامی در دانشگاه «تگزاس ای ‌اند ام» برگزار شد.

به گزارشMuslimPressو به نقل از پایگاه خبری «The Batt»؛ دانشجویان دانشگاه «تگزاس ای ‌اند ام» به مناسبت روز جهانی حجاب، در مرکز یادبود این دانشگاه جمع شدند تا برای یک روز حجاب داشتن را تجربه کنند.

این برنامه از سوی انجمن دانشجویان دانشگاه تگزاس با هدف برگزاری گفت‌وگوی آزاد در مورد پوشش اسلامی و پاسخ دادن به سوالات غیرمسلمانان در مورد حجاب برگزار شد.

همه دانشجویان غیرمسلمان علاقمند دعوت شدند تا برای یک روز یا حتی برای چند لحظه حجاب را امتحان کنند و اطلاعات و نگرش درستی در مورد فرهنگ حجاب پیدا کنند.

دنیل گور، دانشجوی مهندسی شیمی و عضو انجمن دانشجویان مسلمان دانشگاه تگزاس می‌گوید: افراد زیادی تصورات نادرستی در مورد حجاب دارند. اما حجاب بخش جدایی‌ناپذیری از هویت ما به عنوان زنان مسلمان است. این چیزی است که ما به آن کاملاً افتخار می‌کنیم. این راهی است که ما تعهد خود را به پروردگار نشان می‌دهیم.

او در مورد اهمیت برنامه‌هایی از این قبیل گفت: تجربه فرهنگ‌های مختلف تجربه‌ای غنی است که همه باید آن را داشته باشند.

جلسه گفت‌وگویی نیز اواخر روز برگزار شد و به سوالات و ابهامات شرکت‌کنندگان پاسخ داده شد.

همچنین روسری‌هایی نیز به صورت رایگان به علاقمندان داده شد و آنان که در این برنامه شرکت کرده بودند، فرصت یافتند تا تجربه یک روزه خود از حجاب را برای دیگران بازگو کنند.

منبع: ایکنا