گروهی از اتباع خارجی‌ با حضور در منازل شهروندان اردنی در استان «اربد»، کتاب‌های مغایر با تعالیم و آموزه‌های اسلام به زبان عربی در میان آنان توزیع می‌کنند.

به گزارشMuslimPressو به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «عمان نیوز»؛ گروهی از اتباع خارجی‌ به منازل شهروندان اردنی در استان اربد می‌روند و در میان آن‌ها کتاب‌هایی به زبان عربی که حاوی مباحثو موضوعات مخالف با تعالیم اسلام است، توزیع می‌کنند.

همچنین، این گروه‌های خارجی از خانواده‌های اردنی درباره اردوگاه‌های آوارگان سوری و محله‌های فقیرنشین پرس‌وجو می‌کنند که این مسئله بیانگر برنامه‌ای هدفمند و از پیش تعیین شده است.

بر روی جلد یکی از کتاب‌های توزیع شده از سوی این گروه، جمله‌ای با عنوان «این کتاب پرفروش‌ترین در جهان است که حاوی داستانی عظیم به روایت جنجالی‌ترین انسان است، آیا شما جرأت خواندن این داستان را دارید حتی اگر بدانید زندگی شما را برای همیشه تغییر خواهد داد؟» نوشته شده است.

اشرف عصام یکی از شهروندان اربد اردن در این باره گفت: «شش دختر خارجی چند روز پیش به خانه ما آمدند و بیش از یک ساعت در منزل ما ماندند».

وی افزود: «این دختران به زبان انگلیسی سخن می‌گفتند و به زبان عربی زیاد مسلط نبودند و درباره اماکن حضور آوارگان سوری و نیز چگونگی دسترسی به آنها در محله‌های مسکونی و همچنین، اردوگاه‌های شهر اربد پرسیدند».

اشرف عصام در ادامه عنوان کرد: «این زنان سپس اقدام به توزیع کتاب‌هایی به زبان عربی که حاوی مضامین ضداسلامی بود، در میان اعضای خانواده‌ام کردند و مخاطبان این کتاب‌ها با توجه به این که محتوای آن‌ها بیشتر داستان‌ها، ‌ روایات، تصاویر و کاریکاتورهایی مخالف با دین مبین اسلام است، کودکان هستند».

فعالیت تبشیری‌ها در اردن

از سوی دیگر، «فایز عثامنة»، مدیر اوقاف استان اربد تصریح کرد: «ما شاهد فعالیت‌های گروه‌های «تبشیری»(مبلغان مسیحیت) برای تبلیغ عقایدشان هستیم».

وی افزود: این افراد در فعالیت‌ها و برنامه‌های خود بر کودکان، افراد ناآگاه و نادان و مردم فقیر تمرکز دارند و سعی می‌کنند خود را به‌صورت کاملا مثبت جلوه دهند تا دیگران آن‌ها را بپذیرند».

مدیر اوقاف اربد تأکید کرد: اداره اوقاف استان اربد به‌منظور مقابله با این فعالیت‌های ضداسلامی، درصدد توجیه و ارشاد خطبا و ائمه مساجد با هدف آگاه‌کردن شهروندان از فعالیت‌های این گروه‌های تبلیغی است.

منبع: ایکنا