«رشاد حسن»، شاعر و ادیب عربستانی با برگزاری دوره‌ داوطلبانه «تعلیم قرآن به خارجی‌ها» شیوه صحیح قرائت کلام‌الله مجید را به غیر عرب‌زبان‌ها آموزش می‌دهد.

به گزارشMuslimPressو به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «السعودیه تو دی»، رشاد حسن، نویسنده و شاعر عربستانی و فارغ‌التحصیل رشته‌ ادبیات انگلیسی که به آمریکا بورسیه شده است، در طرحی جدید، دوره‌ داوطلبانه آموزش قرائت قرآن ویژه خارجی‌ها را برگزار کرد.

رشاد حسن در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی «توئیتر» نوشت: «از مهم‌ترین اقداماتی که به محض ورود به آمریکا انجام دادم، راه‌اندازی دوره‌ داوطلبانه آموزش قرائت قرآن بود که این دوره ویژه خارجی‌هایی است که احساس کردم به یک معلم جهت یادگیری قرائت قرآن نیاز دارند».

وی در ادامه توئیت‌های خود افزود: «برنامه آموزشی این دوره به این صورت است که قرآن‌آموزان دو روز در هفته با پشتکار و جدیت در این کلاس حضور می‌یابند».

رشاد حسن افزود: «برخی از قرآن‌آموزانی که در این دوره حضور دارند، قرآن را به سختی تلاوت می‌کنند و وقتی تلفظ صحیح واژگان را می‌شنوند و نمی‌توانند به درستی آن را تلفظ کنند، غم و اندوه خاصی در چهره آن‌ها مشاهده می‌شود».

این شاعر و ادیب عربستانی گفت: «ما در حق قرآن بسیار کوتاهی می‌کنیم، زیرا برخی برای یادگیری زبان انگلیسی بسیار تلاش می‌کنند، در حالی که نمی‌‌توانند سوره فاتحه را که اصل قبول نماز است، به درستی بخوانند».

وی در پایان این توئیت‌های خود نوشت: «قبل از همه به خودم و همکاران و دوستانی که به کشورهای دیگر بورسیه شده‌اند، توصیه می‌کنم سعی کنیم در جایی که هستیم دانه‌‌ خوبی را بکاریم تا این دانه فردا تبدیل به زمین سرسبزی شود که برکت آن به ما بر خواهد گشت».