عبدالعزیز آل شیخ»، مفتی درباری سعودی که فتواها و مواضع وی در حمایت از جریان‌های تکفیری تروریستی برای همگان واضح و آشکار است، هدف از انفجار تروریستی در مسجد شیعیان استان «الأحساء» را ایجاد دشمنی میان مسلمانان عنوان کرد.به گزارشMuslimPressو به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «النشرة»، «شیخ عبدالعزیز آل شیخ»، هدف قراردادن مساجد با مواد منفجره را ادامه سریال جنایتکارانه‌ای دانست که هدف آن ایجاد دشمنی و خصومت میان مسلمانان است.

وی در اظهارات بیان کرد: گروه‌های تروریستی از افراد کم سن سال که علم، آگاهی و بصیرت ندارند، برای عملی‌کردن اهداف خود سوءاستفاده می‌کنند و کودکان و نوجوانان راقربانی اقدامات و اعمال خود قرار می‌دهند.

مفتی اعظم سعودی در ادامه تأکید کرد که این اقدامات تروریستی مورد قبول هیچ فرد عاقلی نیست.

شیخ عبدالعزیز آل‌الشیخ در کنار بسیاری از شیوخ وهابی این کشور از مشوقان اصلی جوانان برای پیوستن گروه‌های مسلح و تروریستی در عراق و سوریه بود، اما پس از آن که داعش برای چندین بار متوالی مساجد این کشور را هدف قرار داد، دیدگاه و رویکرد خود را نسبت به جریان‌های تروریستی از جمله داعش تغییر داد.

«ناصر یاسین السلمان»، امام جماعت مسجد امام رضا(ع) در استان شیعه‌نشین «الأحساء» نیز در واکنش به این انفجار تروریستی گفت:تروریست‌ها هرگز نمی‌توانند میان شهروندان سعودی تفرقه ایجاد کنند واین‌گونه حملات تنها باعثافزایش انسجام و اتحاد یک ملت می‌شود.

انفجاری تروریستی دیروز، نهم بهمن‌ماه، در مسجد امام رضا(ع) در منطقه «محاسن» در استان شیعه‌نشین «الاحساء» عربستان رخ داد که بر اثر این انفجار دست‌کم چهار تن به شهادت رسیدند و چندین تن نیز زخمی شدند.